Milletvekili M.Uğur Dilipak; “Tekir Tüneli yarın açılıyor”

Milletvekili M.Uğur Dilipak; “Tekir Tüneli yarın açılıyor”

Milletvekili Uğur Dilipak; “Tekir Tüneli yarın açılıyor”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak Katiphan’da basınla bir araya gelerek toplantı düzenledi.

2017 yılı  değerlendirmesi yapan Milletvekili Uğur Dilipak, beraberinde Ak Parti İl Yöneticileri ile basının karşına çıktı.

SONY DSC

Dilipak,” Burada yaptığı açıklamada. Ak parti Milletvekillerinin  görev yerinin Ankara olduğunu belirtti. Dilipak, geçtiğimiz hafta Basın Toplantısı düzenleyen CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç’un “İktidar Partisi Milletvekilleri  Nerede, göreniniz var mı, Bunlar uyuyor mu? Gerçi ben bunlara Yedi uyurlar diyorum ama Kahramanmaraş’ta gören yok” şeklindeki açılmalarına da değinerek. Muhalefet Partisi CHP bu güne kadar Kahramanmaraş’a ne yapmış. Kendileri ne kadar vatandaşla bir araya gelmişler ki?. Biz her zaman sahadayız. Biz hizmet peşinde koşarken kendiler ortada yoklar. Biz Kahramanmaraş’ın sorunları ile ilgilenirken kendileri ortada yok. Biz Ceylan Koltuk Sevdalısı falan değiliz. Bizim yaptığımız hizmetleri kendileri hayal bile edemezler” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

Dilipak, 2017 yılında Kahramanmaraş bir çok hizmeti almıştır diyerek şöyle konuştu; “Türkiye’de iktidar Partisi sorunu yoktur. Ana muhalefet Partisi sorunu vardır. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Sen lafı söyleyene bak. Bizler hizmet peşinde koşarken kendileri ortada yok. Bakınız  Tekir Tünelimiz 1.150 metre yarın açılıyor. 7 bin 840 metre devam eden tünel çalışmalarında fiziki gerçekleşme oranı % 80 olmuştur. Göksun çıkışında Aslanbey çiftliği tarafında bir tünel ve viyadük bittiğinde bir yol güzergahında 15 bin 250 metre uzunluğunda 12 tünel ve viyadüklü bir yol olacak.  Türkiye’nin en uzun tünelli yolu olacak. Doğudan çıkan bir araç Ankara istikametine giderken Kahramanmaraş güzergahını kullanırsa  240 km yol kısalacak. Geliş gidiş hesaplarında bir depo yakıt parası cebinde kalacak. Biz lafla değil iş üretiyoruz. icraatlarımızla gündemdeyiz. Ana muhalefet Partisi bizim yaptıklarımızı hayal bile edemez.  Çağlayancerit -Gölbaşı yolu Mado kavşağından Doğukent istikametinde 18 km  yol için çalışmalar başlayacak. Havalimanımız apronları ile birlikte Mayıs 2018’de açılacak. Türkiye’de 17 ilde bulunan Lojistik Merkezlerinin en büyüğünü 800 dönümlük Lojistik Merkezi’ni Türkoğlu’na açtık. Türkoğlu’na 5.000 bin kişilik cezaevi yaptık. Bunu halkımız talep etti. Bizim çocuklar uzakta kalıyor. Uzaklara gidip gelmek çok zor oluyor. Yakına getiremiyoruz yer yok diye bize talepte bulundular. Biz bu talepleri de göz önünde bulundurarak Türkoğlu’na cezaevi yaptık. Kahramanmaraş’ta tünel kavşak çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Göletler yapılıyor. Eğitim alanında hizmetlerimiz devam ediyor. Türkoğlu’nda 75 yataklı hastanemizi açacağız. 250 yataklı yeni hastanemiz yapılacak. Elbistan’a doğalgaz verilişinde gecikme olduğu için Özür diliyoruz Ak Parti olarak hedefimiz Paris’e Londra’ya gideceğime Kahramanmaraş’a giderim diyene kadar sevdamız bitmeyecek. Yeni KHK de muhalefetin dediği gibi değil. Sadece 15 Temmuz gecesi içindir. Biz 15 Temmuz gecesinde kalkışmaya karşı mücadele eden vatandaşlarımızı güvence altına almaya çalıştık. Başka bir niyet yok” dedi.

Dilipak; “ 2018 Yılında da 2017 yılında yapılan hizmetlere yenisi eklenerek devam edecek. Biz Kahramanmaraş sevdalısıyız. Biz laf değil iş üretiyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co