Millet Akademisi’nde muhtarlar ders başı yaptı

Millet Akademisi’nde muhtarlar ders başı yaptı

Millet Akademisi’nde muhtarlar ders başı yaptı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Millet Akademisi’nde muhtarlara eğitim semineri verildi.

Muhtarlar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Dairesi Başkanlığı Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Millet Akademisi projesi kapsamında muhtarlara ilk ders verildi.

Muhtarlar3

Eğitim seminerinin açılışında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver          Çetinkaya, Büyükşehir belediyesi olarak kurum ve kuruluşlarla istişare içerisinde olduklarına dikkat çekerek: “Burada sunulacak eğitim semineri ile muhtarlarımızın birçoğunun bildiği konular olabilir ama bilgiyi tekrar etmekte fayda görüyoruz. Ayrıca hem belediye kanununda hem de hayatın kendi içerisinde belediye ile muhtarlık aynı alan içerisinde hizmet vermektedir. Muhtarlarımız da seçimle göreve gelmektedir. Biz belediye olarak belki her mahalleye bir görevli veremeyiz ama muhtarlarımız seçildikleri mahallede yaşanan sıkıntıları, sorunları, talepleri bizlere iletebilmekte biz de belediye olarak muhtarlarımız aracılığıyla mahallelerdeki eksikleri görebilmekteyiz.

Muhtarlar1

Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman muhtarlarla birlikte hareket etmeyi ve onların görüşleri ve önerileri doğrultusunda hareket etmeyi şiar edindik.

Bu vesile ile Millet Akademisi eğitimlerine katılan muhtarlarımıza şimdiden başarılar diliyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Muhtarlar2

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Muhtarlık Dairesi Başkanı Adnan Alagöz, Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Muzaffer Türk, Sivil Toplum Kuruluşları Koordinasyon Şube Müdürü Yaşar Kaymak ve muhtarların katıldığı eğitim seminerinde açılış konuşmasının ardından ilk ders başladı ve Şevki Karabekiroğlu kürsüye gelerek Demokrasi ve Yeni Türkiye Vizyonu konusunda muhtarlara bilgiler aktardı.

İkinci derste ise Doç. Dr. İbrahim Ethem Taş ise Kamu Yönetimi konusunda bilgiler aktararak muhtarların sorularını cevaplandırdı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co