Migros’tan 30 Bin Öğrenciye “Bilinçli Alışveriş Eğitimi”

Migros’tan 30 Bin Öğrenciye “Bilinçli Alışveriş Eğitimi”

16-30 Nisan tarihleri arasında Migros ve 5M Migros mağazalarında ilköğretim 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerine “Bilinçli Alışveriş Eğitimi” verilecek. 30 bin öğrenciye verilecek eğitimlerle, doğru alışveriş bilincinin küçük yaşlarda oluşması amaçlanıyor. Migros, okullarla el ele vererek Türkiye’nin değişik bölgelerindeki çocuklara farklı ve unutamayacakları bir 23 Nisan hediyesi vermeye hazırlanıyor.

migr

Doğru alışveriş bilincinin küçük yaşlarda oluşturulmasını amaçlayan Migros, 16-30 Nisan tarihleri arasında, Migros ve 5M Migros mağazalarında ilköğretim 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerine “Bilinçli Alışveriş” eğitimi verecek. İçeriği psikolojik danışman Tansu Oskay tarafından destek alınarak hazırlanan eğitimler; çocukların gelişimlerine katkıda bulanacak önemli bir sosyal sorumluluk projesi. Yaklaşık 45 dakika sürecek olan eğitimlerde çocuklar, mağaza yöneticileri eşliğinde uygulamalı olarak bilinçli alışverişin temel kurallarını öğrenecekler.

30 bin çocuğa verilecek olan eğitimler, alışveriş ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından mağazaya giriş ile başlayacak. Meyve sebze reyonunda; dengeli beslenmenin önemi ve düzenli tüketilmesi gereken besinlerin faydalarını öğrenecek olan çocuklar, gıdaların bozulmadan saklanabilmesi için gerekli olan koşullar, ürün alırken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda da bilgilendirilecekler. Üretici ile tüketici arasındaki en temel iletişim aracı olan etiketler, birim fiyat , ürün menşeisi ve indirimli fiyatlar ile gıda ve gıda dışı ürün ambalajlarındaki semboller, eğitim esnasında üzerinde önemle durulacak içeriklerden. Çocuklar ayrıca ürünlerin poşetlenmesi esnasında dikkat edilmesi gereken konuları da uygulamalı olarak öğrenecekler.

Gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre bırakmak adına bugün atılması gereken adımların yer aldığı eğitim içeriği esnasında ise çocuklara, atıkların değerlendirilmesi ve geri dönüşüm uygulamaları örneklerle gösterilecek. Eğitimlerin sonunda, katılan öğrencilere Migros tarafından içinde çeşitli hediye ürünlerin yüklü olduğu Money Club Kart’lar hediye edilecek.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co