“MHP’den İstifa Ediyorum”

“MHP’den İstifa Ediyorum”

MHP Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi Mehmet Akif Tolun

“MHP’den İstifa Ediyorum”

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Belediye Meclis üyesi Mehmet Akif Tolun, MHP üyeliğinden istifa etti.

Mehmet Akif Tolun, düzenlediği basın toplantısında: “ İlk gün akşam Çanakkale il ve ilçe yönetiminin yaptığı gibi Kahramanmaraş il ve ilçe yönetimlerininde istifa etmesini beklerdim.. ama bu tercih kendilerinindir..

Dulkadiroğlu belediye Meclis üyesiyim, sözüm yanlış anlaşılmasın, belediye meclis üyeliğinden değil, MHP üyeliğimden istifa ediyorum..

MHP genel kurul yapar genel başkanlığık görevine Meral Akşener hanımefendi gelirse MHP içinde il yönetiminde partime hizmet etmeye devam ederim..

Görülen o ki : Her şeye hayırla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğu sürece bu parti bir yere gidemez, genel merkeze tepkimi ortaya koymak için MHP üyeliğimden istifa ediyorum , İlçe seçim kuruluna istifamı sunarken, MHP’ye de noter kanalı ile istifamı gönderiyorum..

MHP den İstifaların geleceğini düşünüyorum, görüşmüş olduğumuz arkadaşlarımız var onlarda istifa edecekler..

Kongre sürecinde: MHP delegeleri Devlet Bahçeli ile devam edecek olursa ben MHP de yokum, “ dedi.

Ak Partiye geçecekmisiniz sorusuna ise : “ Genel Merkezin kararına bakacağım, biz imza topluyoruz, Meral Akşener ‘in genel başkan olması için bu olmaz ise , MHP benim için bitmiştir. O zaman olabilir, gelen teklifleri değerlendiriz..” dedi..

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılan seçimlerde MHP oy ve vekil kayıp etmesinin kabul edilir gibi olmadığını bu durum karşısında MHP Genel Merkez ve MKY üyelerinin istifa etmesi gerektiğini ancak görülen şu ki kimse istifa etmiyor, o halde biz istifa edelim diyen Mehmet Akif Tolun, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Meclis üyesi olarak bağımsız üye olarak görevime devam edeceğim,” diye konuştu..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co