MHP’de yeni Başkan Ertuğrul Doğan oldu

MHP’de yeni Başkan Ertuğrul Doğan oldu

MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı kongresi ikinci kez iptal edilmesinin ardından tekrardan yapılan seçimlerde Ömer Özkan 224 oy alırken, Ertuğrul Doğan 225 oy alarak bir oy farkla yeni başkan oldu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı Kongresini ikinci kez iptal etmesinin ardından yeni bir kongre sürecine giren MHP’de heyecanlı bekleyiş sonuçlandı. İlk olarak 21 Mayıs Pazar günü yapılan ve 9 oy farkla Süleyman Öner’in kazandığı MHP İl Başkanlığı Kongresi, 3 aylık üyelik süresini doldurmayan ve başka partilerde kaydı bulunan delegelerin oy kullanması yönündeki itirazlar sonucu YSK tarafından iptal edilmişti. Daha sonra 9 Temmuz’da yenilenen MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı Kongresi’nde ise adaylardan Ömer Özkan 2 oy farkla yeni başkan olmuştu. 455 oyun kullanıldığı kongrede Ömer Özkan 226, eski Başkan Süleyman Öner 224 oy alırken; kullanılan 5 oy geçersiz kabul edilmişti. Gerçekleşen 2 kongrenin geçersiz sayılmasının ardından yeniden kongreye giden MHP’de bu kez ise 2 aday yarıştı. Mevcut il başkanı Ömer Özkan ve sürpriz aday Ertuğrul Doğan’ın başkanlık için yarıştığı kongre, Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulması sonrası oy verme işlemine geçildi. Oy verme işleminin tamamlanması sonrası saat 17.00’da sandıklar açılırken kullanılan oylardan 225’ini Ertuğrul Doğan, 224’ünü ise Ömer Özkan aldı. Bu sonuçlara göre, Ertuğrul Doğan bir oy farkla MHP’nin yeni Kahramanmaraş İl Başkanı oldu.

Zaferi kazanan Ertuğrul Doğan, yaptığı konuşmasında, birlik mesajı vererek: “Bu dava şehitlerin davası, bu dava anaların gözyaşlarının davası, bu dava kutsal bir dava. Ömer Özkan benim kardeşimdir. Çok güzel seviyeli bir seçim yaşadık. Bana oy veren vermeyen tüm delegelerimiz benim kardeşimdir. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Patimize hayırlı olsun” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co