MHP ve CHP’li başkanların suçu ne ?

MHP ve CHP’li başkanların suçu ne ?

Bugün yine yüreğim yanıyor !..

Maraş sevdası içimde: beni yakan ateş !..

Vatan diyorum.. memleket diyorum..

Ahirdağı ormanlarına bakıyorum: Yeşilin her tonunu görüyorum..

Sır baraj gölüne baktığımda : Gök yüzü mavisini görmem gerekiyor ama maalesef boya fabrikalarının renklerini, sanayi atıklarının siyah yağlarını, evsel atıkların rezaletini görüyorum.. içimi yanıyor..!.. Nerede bizim belediyeler diye bağırıyorum..!

Bizim belediyeler ne iş yapar diye baktığımda ise : söylesem mi ? .. söylemesem mi ? bilemiyorum.. Doğruları söyleyince hortumcuların işine gelmiyor!..

Kahramanmaraş Büyükşehir oldu..

59 kasaba belediyesi kapandı..

İl Özel idaresi kapandı..

Kasaba belediyeleri ve il Özel idaresi ile Köy hizmetlerinin tüm personeli  Büyükşehir belediyesine geldi..

Yerleşenler yerleşti.. yerleşmeyen valilik havuzuna gitti oradan diğer kurumlara gönderildi.. buraya kadar eyvallah !.. doğru olanda bu !..

Eski ve Yeni  fark etmez , Ak Partili olup da kasaba belediye başkanları ise :Kimi iyi niyetle emekli olsun diye, kimi belediye personeli olsun diye ilçe ve kasaba belediye başkanları belediyelere alındı..

Belediye başkan yardımcısından, şefliğe kadar her kadroda

MHP ve CHP’li başkanlar tabi ki alınmadı!..diğerleri de alınmadı..

Bizde soruyoruz ?: MHP ve CHP’li belediye başkanlarının suçu ne onlara da belediyelerde birer iş verelim.. nasıl olsa belediye ekmek kapası  değil mi ?…

Belediyeler birilerine ekmek kapısı mı ?…

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan : Paralar eski belediye başkanlarına peşkeş mi çekilecek ?..şişirme faturaları az almışlardı.. devam etsinler mi ? “. diyorlar anlayamadım..

Bir kasaba belediye başkanı Ramazan bayramında 30 bin TL şeker dağıta biliyorsa, bir ilçe belediye başkanı bir bayramda 55 bin TL yemek yedire biliyorsa !.. fazla söze gerek yok , onları Allah’a havale ediyorum.. hakkım haram olsun !..

Büyükşehir kurulması ile birlikte : Büyükşehir ve ilçelere devir edilen kasaba belediye başkanlarının akıl almaz faturaları borçları  ile alakalı daha önce birkaç defa yazmıştım..

Bugün aklıma şu geldi: “ Sevgili başkanlarım az yediniz !.., daha çok yemeniz gerekti !.. onun için sizlere belediye de görev veriyoruz yemeye devam ediniz !..

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan: Beytül malı yiyin , yiyin ki : Ense kalınlaşsın, göbek büyüsün, büyük göbek, ense düğünlerde halay çekerken bir işe yarar diye düşünüyorum..

Kalın ense, büyük göbek, boynunda yamuk kravat, Büyükşehir belediye başkanı edası ile havasını yaparak geziyor.. havasından yanına varmak ne mümkün !..

Buradan ilimizdeki tüm belediye başkanlarına sesleniyorum:

Adil bir belediye başkanı iseniz : MHP ve CHP’li eski başkanlara da iş verin onlarda Kalın ense, göbek büyütsünler !.. Adil bir belediye başkanı değilseniz : Vallah yeminle söylüyorum, bugünün hesabını veremezsiniz !.. kul hakkı var, cehennem var kabir azabı var !..

Ecdadımız Osmanlı : birine valilik, belediye başkanlığı görevi verdiği zaman o kişi bir hafta ağlar, göz yaşı dökermiş ki : Beytül malı nasıl koruyacağım, nasıl adil olacağım diye..

Ya bugün: Babalarının tapulu malı belediyeleri soyanlar !.. Annelerinin nikahına düştü.. gel yemeye devam et.. önce az yedin bugün çok ye diyerek eski belediye başkanlarına iş veren belediye başkanlarını kınıyorum..

Bir sözümde o belediye başkanlarına: sizde izzeti nefis olsa, hasiyet olsa , dün belediye başkanı iken bugün gelip belediye deki işçilik işine talip olup o işi yapmazsınız !..

İnsan utanır, sıkılır biraz..

Kahramanmaraş’a biz bu kafa ile hizmet yapamayız..

Belediyeler arpalık olmaktan çıkarılması gerekir !..

Böyle bir düzenle : Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenerek bir yere varılamaz..

Adil belediye başkanı olduğunuzu söylüyorsanız: Ak Parti dışındaki eski belediye başkanlarını da belediye başkan yardımcısı, danışman, boşta gezer maaş alır kadrosu ile belediye’ye alın adil olduğunuzu görelim..!..

Yazık: yol- alt yapı – park- yeni yatırım yapılması gereken paralarımız birilerinin cebine giriyor.. buna meydan verenleri Allah ‘a havale ediyorum..

Yeni seçime kadar Kahramanmaraşlıların uyanmasını bekliyorum

Uyan Maraşlı Uyan !.

İyi günler..

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co