MHP Milletvekili Mesut  Dedeoğlu’ nun yeni kitabı çıktı

MHP Milletvekili Mesut  Dedeoğlu’ nun yeni kitabı çıktı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdiği soru önergeleri  ve Kahramanmaraş’la ilgili en çok konuşan  milletvekili olma özelliği olan MHP Kahramanmaraş Milletvekili  Mesut Dedeoğlu, 4. Kitabını çıkardı.

dedeoğlu (30)

Milletvekili olmasının yanında yazarlığı da bulunan ve daha önce “ Kahramanmaraş Ekonomisi” ve “Dünden Bugüne Kahramanmaraş” kitabının tanıtımını da burada yapan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu , Kahramanmaraş Öğretmenevi Salonunda, kitabını tanıttı ve sevenlerine kitabını imzalayarak hediye etti.dedeoğlu (16)

 

“Kahramanmaraş’ın İktisadi Kalkınmadaki Yeri” adlı kitabının tanıtımında konuşan Milletvekili Dedeoğlu şu açıklamalarda bulundu;  “Bugün gerçekten çok duyguluyum, bundan 20 yıl önce yine bu salonda, Öğretmen Evi’nde “Kahramanmaraş Ekonomisi” ve “Dünden Bugüne Kahramanmaraş” adlı kitaplarımın tanıtımını yine siz dostlarımla ve Kahramanmaraş sevdalılarıyla beraber yapmıştık.

dedeoğlu (33)

Şimdi Allah dördüncüsünü nasip etti. Kahramanmaraş’a hizmet adına bu kitabımızı çıkartmış bulunuyoruz.  Bundan 20-25 yıl önce, biraz evvel söylemiş olduğum gibi Balkanlar’ın en büyük kütüphanesi, Ankara’da bulunan Milli Kütüphane’dir. Ankara’ya yolumuz düştüğünde lütfen bakın, Şehirlerde “M” harfine baktığınızda Kahramanmaraş’la ilgili bir kitap, dergi bulamazsınız. “K” harfine baktığınızda da tablo aynı. O zamanlar bunun çok üzüntüsünü ve ezikliğini yaşadım. İşte bunlara katkı sağlamak amacıyla ve daha çok geliştirmek amacıyla bunları kaleme almaya çalıştım.

dedeoğlu (1)

Yine Kahramanmaraş’ımızın ekonomisi ile ilgili, içinde bulunduğu durumla ilgili uluslar arası katkı sağladığı, ürettikleriyle beraber anlatan bir kitap Kahramanmaraş’ta maalesef kaleme alınmamıştı. Bu yönüyle kitabımız bir ilk. Bundan sonraki nesillerin okuması için Kahramanmaraş’la ilgili inşallah daha çok kitaplar yayınlansın ve geleceğe kaynak olsun.

dedeoğlu (3)

Görevim sürecinde Kahramanmaraş’ın sorunlarını TBMM’de gündeme getirdim, gereğinin yapılması için ilgili bakanlıklardan yazılı ve sözlü ricasında bulundum. TBMM’de bu konuda birinciliğimiz söz konusu olmuş. Bununla beraber, 4 yıl üst üste Yılın Milletvekili seçilmişim”dedi.dedeoğlu (22)

Bu topraklarda doğduğunu söyleyen Milletvekili  Dedeoğlu, “Tıpkı sizler gibi çok iyi bir Kahramanmaraş Milliyetçisiyim, çok iyi bir Türk Milliyetçisiyim. Bu çalışmalarımızı ve aldığımız Türk ve İslam terbiyesi dahilinde bunların hepsini ortaya koyduk. Kahramanmaraş’a da Ülkemize’de borçlu olduğumuz vazifemizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş sevdamız durmaksızın, mezara kadar devam edecektir inşallah. Kitaptan hiçbir maddi kâr beklemiyorum. Niyetimiz ilimize ve ülkemize hizmet. Kitabımızı ücretsiz dağıtıyoruz” dedi.

dedeoğlu (7)

Konuşmasının ardından Zişanur Taştan isimli ressamın kendisi için yaptığı karakalem çalışması resmi aldı. Dedeoğlu Ressama çok teşekkür ettiğini ve çok duygulandığını söyledi.

dedeoğlu (11)

Dedeoğlu, kitabının tanıtım kokteyline gelen tüm konuklara tek tek kitabını imzalayarak hediye etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co