MHP adaylarını tanıttı

MHP adaylarını tanıttı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından 26. dönem Milletvekili adayları tanıtım toplantısı düzenlendi.

Kervanhan’da düzenlenen toplantıda MHP Milletvekili adayları birer konuşma yaparak hem kendilerini tanıttı hem de seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Toplantıya 8. Sıra adayı Ayşe Aras rahatsızlığından dolayı katılamadı.

7 Haziran 25. dönem Milletvekilliği seçimlerinin ardından genel seçimlerin yenilenme kararı alındığını ve şu anda önlerinde 1 Kasım 26. dönem seçimleri olduğunu ifade eden MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Öner şu şekilde konuştu: “Kim ne yaparsa yapsın, neyle meşgul olursa olsun Kahramanmaraş ve ülkenin geleceğini düşünmek zorundayız. MHP aziz milletimize ülkenin geleceği için oy ver çağrısı yapmaktadır. Her aklı başında ve sağduyulu insanımız ülkenin kötü ve karanlık günlerden geçtiğini bariz olarak görmektedir. Türkiye’de her kesim AKP mağdurudur, AKP iktidar dönemi patlamalar dönemi olmuştur. Bölücü terör örgütünün hain ve alçak eylemleri ülkemizi kana bulamaktadır. Dolar kuru 3 TL’yi aşmıştır, Türkiye’nin dış borcu 263 milyar dolar artmıştır. Genel olarak medyada servis edildiği üzere 1 Kasım’ın aşağı yukarı 7 Haziran tekrarı olması halinde hiç kimse kaygılanmasın. Böyle bir durum karşılığında MHP olarak PKK uzantısı HDP dışındaki her partiyle 4 ilkesi saklı kalmak kaydıyla iktidar kurmaya ve iktidar olmaya vardır” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili ve birinci sıra adayı Fahrettin Oğuz Tor konuşmasında şunları dile getirdi: “1 Kasım seçimlerinin 7 Haziran seçimlerinden çok daha önemli olduğunu herkes idrak ediyordur. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan olaylar Türkiye’nin bir beka sorunuyla, bir bölücülük sorunuyla karşı karşıya olduğunu apaçık göstermiştir. 7 Haziran’a giderken adaylar olarak, teşkilat olarak çok çalıştık, İnşallah sayenizde daha çok çalışacağız MHP’yi daha iyi noktalara getireceğiz. AK Partinin tek başına iktidar olamayacağını 7 Haziran seçimlerine giderken çok söyledik ama inandıramadık. En başta bürokrasi, işverenler, esnaf, vatandaş AKP’nin tek başına iktidara gelemeyeceğini algılasaydı bu günkü netice çok daha farklı olurdu, düşüş çok daha fazla olurdu” dedi.

2002 ve 2015 arasında yapılan 4 genel seçimde AK Parti’nin Milletvekili sayısının 365’ten 258’e düştüğünü aktaran Tor, 105 milletvekili kaybettiğini ve düşüsün 1 Kasım seçimlerinde de devam edeceğini savundu.

MHP’nin 7 Haziran’dan ders alarak aday listelerinde önemli revizyonlar yaptığını kaydeden Tor: “MHP, bunu bir hamaset olarak da söylemiyorum, bu seçimlerde sürpriz bir başarıya imza atacaktır” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili ve ikinci sıra adayı Sefer Aycan şunları konuştu: “MHP aynı yerde aynı söylemle duruyor. Değişen, dönüşen, yalan söyleyen tek bir parti var: Adalet ve Kalkınma Partisi. CHP’’de aynı yerde duruyor, HDP’de aynı yerde duruyor. Dönüşen, sürekli fikirlerinde değişiklikler olan, bugün söylediğini yarın yalanlayan, dün söylediğini bugün yalanlayan bir parti varsa Türkiye’de o da Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Nedense AK Parti sürekli dönüşüm göstermektedir ve sürekli bir takiyye içerisindedir, sürekli yanılma içerisindedir. Ne hikmetse her gün yanılan bu partiye hala güvenilmektedir” dedi.

MHP’nin ayrım yapmadan her zaman bin yıllık kardeşlikten bahsettiğini belirten Aycan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi 36 etnik yapıya bölerek bölücülük yaptığını iddia etti. AK Parti’nin milliyetçi oyları hedef aldığını savunan Aycan, Güneydoğu’daki oylardan ümidini kestiğini ve MHP’nin tabanına oynadığını öne sürdü. Aycan: “İçimizdeki çürükleri bularak aday yapmaktadır. Güya MHP’nin tabanına yönelik algı operasyonu yapmaktadır. Maalesef Maraş’ta da bunu gördüm. Kahramanmaraş’ımızda da bu algı operasyonu bir şekilde dillendirilmiş. Değerli ağabeylerim, kardeşlerim bu ihanete, bu hedefe karşı uyanık olmamız lazım. AKP’nin şu an gördüğümüz tüm çabası MHP’nin oylarına yönelik bir tezgah içerisindedir. Bu seçim MHP’yi yıpratmaya ve MHP’den oy çalmaya yönelik AKP’nin çabalarını izleyeceğimiz bir seçim olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co