Metin Doğan

Metin Doğan

Metin Doğan

Mahir Ünal

Nevzat Pakdil

Sayın Metin Doğan’ı tebrik ediyorum..

Ak Parti tarihinde ilk defa Kahramanmaraş’tan bir MKY üyesi oldu..

Bunu bir kenara atmayın, Mahir Ünal, Nevzat Pakdil, Metin Doğan ile Kahramanmaraşlı proje götürürse hak ettiği hizmeti alacağını düşünüyorum !..

Ak Parti 5. Büyük Kongresi yapıldı. Tarihimizde ilk defa MKY’ya  Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili aday adayı, eski il başkanımız Metin Doğan girdirme başarısını yakaladık.. kendilerini tebrik ediyorum, Kahramanmaraş’ımıza güzel hizmetler yapmasını diliyorum.. teşkilatın içinden gelen biri yabancı değil!..

Biz hep şikayet ederiz , konuşuruz ama olan biteni iki satır yazıp ilgilere ulaştırmayız böyle bir huyumuz var.. galiba biraz dedi koduyu seviyoruz..! ne dersiniz ?

İkincisi : ev danasından tosun olmaz ! mantığı ile seçilip bir yere gelen adamımıza sahip çıkmayız, “Yağcılar- taklacılar etrafını sarar” sonra da şikayet ederiz !.. niye bir iş yapamadı diye vardık, istedik de yapmadı mı ?..

Ak Parti Gurup başkan vekil oldu ne oldu, Ak Parti MKY üyesi oldu, ne oludu diye şikayet ederiz, oysa “Yalaka ve taklacılardan” etrafını sarar, bizler, gerçek dostlar , önce gerçek dostlar yanında yer alması gerekir, bununla birlikte bu makamlara seçilenlerinde gerçek dostları ile makam dostlarını ayırt etmesi gerekir..

Hakiki dostlar: “Rahatsız etmeyim” der ve yanına gitmez, işi olan yağcılar koşar gelirler, bu sebeple gerçek dostları , uzaktan bakar, yeni MKY üyemiz Metin Doğan’ın dostlarını iyi seçmesi gerekir..

Ak Parti İl Başkanı iken medeni cesaret göstererek görevinden istifa ederek Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday adayı olan Metin Doğan, MKY girmesi Maraş açısından sürpriz ve güzel bir gelişme oldu. Bu bir şanstır bunu iyi değerlendirmeliyiz..!

Ankara da : Metin Doğan, Mahir Ünal ve Nevzat Pakdil’imiz var artık, bir anlama Ankara da artık Emmioğlumuz var !.. kim tutar bizi !..

Ankara da sahipsiz değiliz ama: Kahramanmaraşlı Ankara ‘ya proje ile gitmeli, oğlumun, kızımın tayini için değil, proje götürmeli..

Metin Doğan’ın MKY girmesi ile bana göre milletvekili adayları da netleşmeye başladı diye düşünüyorum..

Pazarcık dan Sayın vali Güvenç, Andırın’dan hocamız Mustafa Sarıbıyık, Afşin den Hamit Bülent Eken listede yer bulur diye düşünüyorum..

18 Eylül de YSK verilecek listede böylece şekillenmeye başladı.

Mahir Ünal, Nevzat Pakdil, Metin Doğan, Celalettin Güvenç, Mustafa Sarıbıyık, Hamit Bülent Eken, geriye kalan iki isim ise sürpriz isimlerden oluşması bekleniyor..

Yıldızı parlayan bir aday da genç Mimar Mustafa Saylak, kendinden söz ettirmeye devam ediyor..

Listenin içinde en az Merkez den iki Sanayici ve iş adamını olması gerekiyor..

Ak Partiye Turbo Dizel güçlü iki motor gerekli!

Hazine yardımı yok, Adayların içinde hiç olmazsa iki zengin aday olması gerekiyor ki partinin yükünü çeke bilsin..

Bu sebeple Ak Parti Kahramanmaraş’ta ve Türkiye de seçim kazanıp 1 Kasım da tek başına iktidar diyorsa, aday adayı seçiminde emmioğlu, dayıoğlu, yerine bir oyu kiminle fazla alırız hesabını iyi yapması gerekir..

Kahramanmaraş’ta büyük – küçük binin üzerinde fabrika var 180 bin SSK lı çalışan var, bütün bunları göz önüne aldığımız zaman Sanayicilerin temsilcisi en az iki kişinin bu listede olması gerektiğini düşünüyorum..

Geçmiş dönemde olduğu gibi: “Millet bize oy veriyor” diyerek sallama bir liste çıkarsa Kahramanmaraş’a yazık olur, Türkiye yazık olur.. zor günler bizi bekliyor demektir..

CHP genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Milletvekili çıkaramadığı 16 ilde listelerin tamamını değişiliyor ki : Kahramanmaraş ‘ta başta geliyor..

Ak Parti Kahramanmaraş’ta 6 vekil çıkardı ama, 2011 seçimlerine göre 40 bin, genç seçmen ve yeni seçmen artışına göre ise 95 bin oy kayıp ederek 6 vekil çıkardı..

Oysa Kahramanmaraş’ta 5 bin oy daha alsa 7-1 olacaktı..

Daha önce de yazdım böyle küçük oylarla kaçan vekillerin oy toplamı 93 bin yani Türkiye genelinde 93 bin oy daha alsa vekil sayısı 276 geçiyor ve bugün tek başına iktidardı.. bu sebeple bana herkesi kucaklayan aday koymak zorunda..

Kahramanmaraş’a 6 vekil çıkardık diye kazanılan bir zafer yok kayıp olan 95 bin oy var bunu göz önüne alması gerekir..

Bu işi en iyi bilende il başkanı olarak Metin Doğan, Mahir Ünal olduğuna göre Kahramanmaraş’a herkesi kucaklayan peh denecek bir liste yaparlar diye düşünüyorum..

Halka kulak ver Sayın Doğan diyerek bugünlük bu kadar diyorum.

Metin Doğan’a başarılar diliyorum.. hayırlı olsun

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co