Metin Doğan ve Süreç

Metin Doğan ve Süreç

Ak Partinin Kahramanmaraş’ta aldığı bir oy var.. bu oyun üzerine oy koymak gerekiyor..
Belediye Seçimlerinde bu oyu beklemek ne kadar doğru olur onu bilemiyorum.. ama yine de bir oy , bir oy diyorum.. Ak Partinin oyunu mutlaka artırmamız gerekiyor.
Ak Parti Kahramanmaraş il başkanı Metin Doğan’ın gerçekten işi çok zor : bir yanda görev bekleyenler, bir yanda hatır gönül işleri ile aday olmaya çalışanlar, bir yanda : okur yazarlığı bile olmadığı halde Meclis üyesi olacağım diye bastıranlar.. tabloda ise yüzde 69,6 oy oranı .. oranı var , bunun üzerine çıkılması gerekiyor çıta çok yüksek..
Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan’ın zorlu günleri ki , ne günler !..
En son seçimlerde Ak Parti Kahramanmaraş’ta
Ak Parti yüzde 69,6 390.988 oy
MHP yüzde 13,0 72.997 oy
CHP yüzde 11,5 64.608 oy
Buradan yola çıktığımız zaman Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanlığını açık ara önde alır görülüyor.. ama oyumuz 400 bin üzerine çıkar mı ?
Bunun rahatlığı ve vahamete kapılmayalım, her zaman kinden daha çok çalışalım..
Bana göre sıkıntı ise : Ak Partinin oyunun 390 bin altına düşmemesi gerekiyor…
İl Genel Meclisi üyesi gösteriken, Okur Yazar olmayan kişileri aday yapılmıştı.. bunun Kahramanmaraş İl Genel Meclisinde Okur Yazarlığı olmayan Meclis üyesi var..
Buradan bir ders çıkarak Belediye Meclis üyesi adaylarını belli başlı , kariyeri olan halkın bildiği tanınan kişilerden göstermeleri ve bir oy artırmak için fikri olanları göstermek gerekir..
Hem İl Genel meclisi üyesi olan, hem de Belediye Meclisi üyesi olup da 3 üye hariç partinin yolunu bilmeyen üyeler var önce bunların temizlenmesi gerekir..
Bana göre : Her Meclis üyesi , Belediye başkanı kadar önemli, Sadece belediye başkanı çalışsın Meclis üyesi adayı yatsın mantığının bir kenara atarak, Kahramanmaraş il genelinde yani ilçeler dahil belediye meclis üyeleri ile başkanlar omuz omuza vererek çalışmalıdır..
Tüm olan olaylara rağmen Ak Parti Kahramanmaraş’ta oyunu hiç olmazsa yüzde 70’in üzerine çıkarmalıdır.. bunun içinde her gün 50 ekiple çalışma yapmalıdır..
Kahramanmaraş kadar benim seçim bölgemde beni çok ilgilendiriyor.. Çünkü ben Ekinözü Belediyesi Meclis üyeliği için aday adayı olarak müracaat ettim..
Ekinözü ilçemize hizmet etmek istiyorum, Allah nasip ederde bugünlerde ilçe Belediye Başkanı adayımız da belli olursa, onula – projelerimizle başkan adayımızla birlikte Ekinözü ilçemizdeki Ak Partinin yüzde 60,3 olan oyunu hiç olmazsa yüzde 70’lere çıkarmayı, Belediye başkanlığını kazanmadan ziyade oyumuzu artırdık demek istiyorum..
Bizler : Gazeteciliğimizi, Turizm bilgimizi, Dünya görüş ve vizyonumuzu, dünya örneklerini ortaya koyarak Ekinözü ilçemizde belediye başkanlığını kazanmak hem de oyumuzu artırarak belediye meclis üyesi olmak istiyorum..
En son seçimde İl Genel meclisin oy dağılımı ise :
Ekinözü ilçemizde oy dağılımı
Ak Parti yüzde 60,3 4.743
CHP yüzde 18 1.443
MHP yüzde 15,3 1.204
Diğer partiler 324
MHP İlçe Merkezli 724 oyla seçimi kazanmış, ilçe toplamında 1204 oyu olan MHP belediye başkanlığını kazanmak için alacağı oyun üzerine çok büyük oy patlaması yapmalı ki belediye başkanlığını kazana bilsin..
CHP oyu da bu, bunun üzerine çıkmaz, İnşallah bizim belediye meclisi üyesi olmamızla birlikte CHP ve MHP den ciddi manada oy bekliyorum.. orada dostlarımız var ve Ak Partinin oyu yüzde 70 üzerine çıkmalıdır..
Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan’ın işi zor , öyle bir yerde göreve başladı ki çıta yüksek : bu yüksek çıtayı yükseltmek için çok çalışması ve de Belediye meclis üyesi adaylarını doğru kişilerden seçmeleri gerekiyor..
Hiç kimse kusura bakmasın, Ak partinin yolunu bilmeyen , seçimlerden sonra bir defa bile partiye uğramayan kişilerin var olduğunu hepimiz biliyoruz.. bu kişiler yeniden Meclis üyesi için müracaat ettiler.. öncelikle bunları ayırt ederek, yüreği partisi için çarpan kişilerden oluşan bir yönetim seçilmelidir..
Nüfusu ve çevresi olan kişileri aday göstermek gerekir ki : toplumun büyük bölümünde kabul görsün böylece bir oy bir oy hesabı ile oyumuzu artırmaya yönele bilsin..
Ak Parti Kahramanmaraş il başkanı Metin Doğan ve ekibine başarılar diliyorum..
Bize düşen ise ekip çalışması diyorum
İyi günler.
18 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co