Metin Doğan İstifa ederse !..

Metin Doğan İstifa ederse !..

Sabah neşemiz yok, keyfimiz yok, İlçe Belediye Başkanları kim olur diye , arada bir internette girip bakıyoruz..
“ Flaş – Flaş haber Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan istifa etti..
Flaş – Flaş Ak Parti İl Başkanı Doğan: İl Yönetimi Asil Ve Yedekleriyle İstifa Etmiştir
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Metin Doğan, bazı yayın organları ve sosyal medyada ‘il yönetiminin tepki olarak toplu istifa ettiği’ yönündeki çıkan haberler üzerine, “Eğer kademe başkanı değişirse yönetimin de yeniden oluşturulması yönünde popiler rol elanınır “ diyor haberde..
Metin Doğan il başkanımız, bizim Emmioğlu, canımız ciğerimiz, Bizde Ekinözü den Belediye Meclis üyesi adayız ya , bizim için çok önemli, tam da bugünde istifa mı edilir, diye birden bire moralimiz eksi 40 oldu..
Neyse haberi okumaya devam ettik: “AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Metin Doğan, bazı yayın organları ve sosyal medyada ‘il yönetiminin tepki olarak toplu istifa ettiği’ yönündeki çıkan haberler üzerine, “Eğer kademe başkanı değişirse yönetimin de yeniden oluşturulması yönünde politik duruşu söz konusu. Bu siyasi ilke gereği Kahramanmaraş il yönetimi de asil ve yedekleriyle beraber istifa etmiştir.” dedi.”
Neyse haberi baştan aşağı okuduktan sonra gülmeye başladım, moralim düzeldi, haber Cemaat – hükümet çekişmesi kapsamında Ak Partiye vurma bir haberi..
Haberi yazan çok ustaca yazmış: Mahkemeye versen, bir sonuç çıkmaz, ama haberin son bölümünü okumayan Metin Doğan istifa ettiğini sanacaktır..
“Parti genel merkezince alınan karar doğrultusunda yönetimin istifa ettiğini bildiren Doğan, “Kademe başkanının istifa ettiği il ve ilçelerde rutin uygulama şeklinde yeni başkan görevlendirildiğinde yönetiminde istifası alınmakta ve yeni yönetim kurulmaktadır. “
Burası doğru, haber bir hafta önce : Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Eken ve yönetim, yedekleri ile istifa ettiğinde gazetelerde, internette çıksa çok doğru olurdu.. yalan olmazdı ama bugün görüyorum ki bu haberle Ak Partiye vurmaya çalışmışlar..
Bazı haber sitelerinde Kahramanmaraş teşkilatının tamamen istifa ettiği ve bunun bir tepki şeklinde olduğu yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Haberde : “ Bizim parti genel merkezimizin uygulaması gereği eğer kademe başkanı değişirse yönetimin de yeniden oluşturulması yönünde politik duruşu söz konusu. Bu siyasi ilke gereği Kahramanmaraş il yönetimi de asil ve yedekleriyle beraber istifa etmiştir.” dedi.
Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması ile sıradan Mehmet Akif Kaheci geldi, Kahevci Belediye Meclis üyeliği için görevinden istifa etti.. yerine ise Mehmet Eken geldi.
8 aday adayı adayı çıktı il başkanlığı için kıyasıya bir yarış , yarış sonunda il başkanı atama noktasına geldi, Ak Parti Kahramanmaraş il başkanı Mehmet Eken ve yönetimi yedekleri ile birlikte istifa etti ki içinde Metin Doğan da var..
Aynı gün bir saat sonra Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığına Metin Doğan atandı, Metin Doğan şimdi, il yönetimi ve yedeklerini oluşturmaya çalışıyor, 6 ay içinde de kongreye gidecek..
İlçe Belediye Başkanları adaylarının belirlenmesi için Ankara da bulunan Metin Doğan Parti yönetiminin bir hafta içerisinde netleşeceğini kaydeden Doğan, yeni yönetim çalışmalarında büyük oranda tamamlandığını söyledi.
Bunca senedir gazeteciyim, Ak Partiden Ekinözü Belediyesi Meclis üyesi adayımı, gördüğüm şu ki : Emmioğlu Metin Doğan’ın üzerinden Ak Partiye vurma haberi yapmışlar ve haber de başı belli olmadığı gibi sonu da belli olmayan bir haber ki :” Ak Parti de Büyük Deprem” diye veren haber siteleri var..
Haber ustaca hazırlanmış: her tarafa çekme imkanı var, Ak Parti yönetimi istifa etmedimi ? etti, kim etmedi diye bilir ? kimse diyemez.. Metin Doğan da yönetimin içinde değil miydi ? evet içindeydi.. o halde haber doğru mu ? evet ama bir hafta geç yayınlanmış ve başlıkla gazetecilik oyunu yapılmış.. önce okuduk, özüldük, sonunu okuduk, bir hayli güldük, Eminoğlu aradım, telefonlara cevap vermeye çalışıyormuş, Allah yardımcısı olsun..
Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan
Önümüzdeki hafta il yönetimini de basın toplantısı ile açıklayacak..
Doğru haber yapmayanlara duyurulur..
Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan
İyi günler.
21 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co