Mesleğini iyi yapan kazanıyor

Mesleğini iyi yapan kazanıyor

Her mesleğin incelikleri veya püf noktaları vardır. Lokantacılıkta böyle, tecrübe istiyor, emek istiyor, işinizi yaparken sevginizi katmanız gerekiyor.

Paçacı Remzi Ulaş, kendi ifadesi ile paçayı severken, sevgisini katıyor. Bu nedenle de Mağralı Mahallesindeki işyeri, günün her saatinde özel müşteri ile buluşuyor.

Resmi Usta, Maraş’ın meşhur kelle paçasını yaparken, hijyen olmaya, kaliteli malzeme kullanmaya özen gösterdiğini belirterek, başarısını mesleğine önem vermesine bağlıyor.

Remzi Ulaş bakın neler anlatıyor; “ Mesleğe gireli uzun zaman oldu, ustamızdan aldığımız meslek terbiyesi nedeni ile hep işimizi en güzel şekilde yapmaya özen gösterdik. Bizim özel müşterilerimiz var, onların isteklerini dikkate alarak yemeklerimizi yapıyoruz. Bizlere ilgi gösteren tüm Kahramanmaraşlılara teşekkür ediyorum dedi.

Remzi ustanın daim müşterileri arasında bayanlar birinci sırayı alıyor. Her akşam eşleri ile birlikte paça içmeye gelen bayanlar, bazen tirit, bazen paça yediklerini belirterek, Remzi Usta’dan övgüyle bahsettiler.

Ayşe Yılmaz bunlardan birisi, her hafta sonu çocukları ve eşi ile birlikte mutlaka paça yediklerini, paçanın ilimizin yemek kültürü açısından ayrı bir yeri olduğunu belirterek şunları söyledi; “ Paça’da kullanılan kelle ve ayak etlerinin iyi pişmesi, suyunun lezzetli olması, sarımsaklı somak ekşisinin ise taze olması gerekiyor. Remzi Usta, bunları dikkat ediyor. Fiyatta uygun, buraya geliyoruz, inşallah kaliteyi bozmaz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co