Menzelet Mesire Alanı

Menzelet Mesire Alanı

Güzel’e güzel demek gerekir..

Geçen yılda : Menzelet Barajı mesire alanı için , Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç için teşekkür yazısı yazmıştım..

Bu vesile ile bir kere daha teşekkür ederken, acilen genişletme ve otopark beklediğimizi peşinen söylemek istiyorum..

Pazar günü sabah uyandık: Pırıl pırıl güneş ve temiz hava !

O kadar güzel bir hava var ki insana yaşama sevinci veriyor..

Güzel bir piknik için : uygun zaman, yerimizde duramıyoruz.. hazırlıkları yaparak suyunda tatını çıkarmak için yola düşüyoruz..

Deniz Manzaralı, bir Pazar keyfi için, Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu Menzelet Barajı sahilindeki , Menzelet Piknik ve Mesire yerine gittik..

Bizim hanım : – kim gider ! bu soğuk hava da demişti..

Ancak : biz vardığımızda bir masa zor bulduk..

Ailesini , çocuklarını toplayan herkes bizden çok önce saatler öncesinde gelerek kendine göre bir yere oturmuş..

Bizde : bir masa bulduk, Niyazi Kara ile bizimkiler Mescide gidince bizde şöyle doğal ortamda bir namaz kılalım diye namazı durmuştum..

Öğle namazı kılıyorduk, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve bir gurup beraberinde geldi..

İçimden bir çay ikram ederiz, bir şiş kebap verim diyerek : namazı tamamladım..

Namaz’dan sonra baktık başkan Erkoç gitmiş, Ak Parti yönetim kurulu üyesi Mücahit Kara beyin arabası trafikten sıkıştığı için onunla selamlaştık.. başkana yetişeceğim diyerek arabasını çıkardığı ile gitti….

İl başkanımız Ahmet Özdemir, de beraber gelmiş.. görüşmek nasip olmadı ..

Bir hafta önce Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç ziyaret etmiş, burasının yeterli olmadığını söylemiştim..

Başkanın soğuk havaya rağmen çıkıp gelmesi ne kadar güzel oldu.. gözleri ile gördü.. yazın ise bunun 10 katı kalabalık geliyor !

Sanıyorum başkanımız bu bağlamda buraya gelip gözleri ile gördü sanıyorum !.. çok da iyi oldu.. çünkü kendisini görmesi çok önemli..bizim yüz defa yazmamızdan daha etkili olduğunu sanıyorum..

Ancak akşamüzeri : ayak üstü bir iki lokma bir şey yiyip gelelim düşüncesi ile Menzelet Mesire yerine akın eden vatandaşlar.. trafiği tamamen tıkadı ki bunu Mücahit Kara bey de kısman görerek yaşadı..x

Herkesin bağı ve bahçesi yok.. bu sebeple bizim bağ ve bahçemiz burası bu sebeple Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç ‘dan daha geniş bağ ve bahçe istiyoruz..

İşin doğrusu akşamüzeri olan kalabalığı  : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un bunu görerek yaşamasını arzu ederdim..

Başkanımız: ziyaretimizde bize genişleteceğim ormanla yazışmamız devam ediyor demişti.. inşallah yaz gelmeden yapar diye bekliyoruz..

Pazar günü benim gördüğüm: bir masaya en az 2 aile geliyor oturuyor, buda şu demek oluyor en az 2 araç geliyor, yani genişletilecek bölgeye 100 masa koyarsak en az 200 araçlık park yeri yapmak gerekiyor..

Pazar günü akşamüzeri trafik tıkandı zor çıktık mesire yerinden..!

Otopark birinci derecede önem arz etmeye başladı..

Araçı olmayan vatandaşlarımız için : Ulaşım Daire Başkanlığımız Cumartesi ve Pazar günleri için buraya özel bir fiyatla otobüs seferi koyması çok güzel olur, herkesin otomobili yok , böylece bu güzellikleri toplumun herkesmi yaşamış olur….

Sevgili dostlar: Güzele güzel demek gerekir!

Yapılan her güzellik ayrı bir önem taşır..

Bu sebeple : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ‘a çalışma arkadaşlarına ekibine teşekkür ederken: yeni yapılacak mesire alanlarında birinci derecede otopark sorunu çözülmesini bekliyorum..

Baraj sahiline karavan kamp alanı da yapılmasını bekliyorum.

İyi günler

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co