Menderes’e tokat, Baş komiserime kebap

Menderes’e tokat, Baş komiserime kebap

Başbakan kızmakta haklı ama, gereği de yapılmalı halkımız onu bekliyor..

Hükümeti yıkmaya yönelik bu darbe girişimi karşılıksız kalmamalı..

Menderes’e tokat , Baş komiserime kebap – lahmacun acılı olsun..

Acılı olsun da bunun da bir karşılığı cezası olsun..!

Olmayacaksa gidip Ak Partiden bizde kebap ve lahmacunumuzu isteyelim..!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok kızdıran görüntüleri ilk defa dün akşam haberlerde izledim. Ve Türkiye de gerçekten bir darbe girişimi yapıldığını bir kere daha görerek yaşadım.

Ekonomi çöktü: Milyon dolarlar uçup gitti, biz daha çok fakirleştik.. : ama neyse ki Ak Parti kebap ve Lahmacun ısmarlıyor yiyelim bari !..

Türkiye ekonomisinin altına dinamit koyan, Savcı ve Polis müdürleri hakkında görevini kötüye kullanmaktan hemen dava açılması gerektiğini düşünüyorum..

Bir günde 25 Milyar Dolar İsviçre bankalarına uçup gidiyorsa bunun bir bedeli olmalı..

Bunun bir karşılığı olmalı, ülke kaynakları bir günde yurt dışına kaçıranların bir bedel ödemesi gerektiğini düşünüyorum..

Dün Başbakan Merhum Adnan Menderes ‘e tokat atanlar: Bugün bakan oğulları ile ofis çalışanlarına tokat gibi bir laf atarak: Kebap ve Lahmacun istiyorlarsa: bu vahametin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan es geçtiğini farkına varmalıdır..

Bizim ülkemizin tarihi içinde çok acı ve insanı bugün dahi üzen olaylar var.. ki bunlar biraz kitap, biraz gazete okuyan vatandaşlar tarafından bilinen konulardır.. yaşı 70’in üzerinde olan vatandaşlarımız ise bire bir yaşamışlardır..

27 Mayıs 1960 sonrası suçlu gibi yakalanan : Başbakan Merhum  Adnan Menderes bir teğmen tarafından tokatlanması halen insanların vicdanını yaralıyor..

Bir astsubayın yaptıkları ve sürekli hakaretleri : bugün dahi insanımızın içini sızlatıyor..

Adnan Menderes’e tokat atan, zülüm yapan tüm görevliler feci şekilde can verdiler, uzun yaşayanlar ise sürünerek öldüler.. hepsi belasını buldu ama insanların vicdanında karşılığını bulmadı… halen içimiz sızlıyor.. içimizi yakıyor..

1960 da başbakan Merhum Adnan Menderes’e tokat, 2013 yılında Bakanın oğluna ve ofisindekilere , beşi bir yerde çakarak,“ Bize Kebap getirin, lahmacun getirin!” rezaleti ile karşılaştık.. arada fark ne ?..

Hükümet istifa, Bakanlar istifa diyenlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanları pabuç bıraksalar : Adnan Menderes ’den sonra bir tokatlama olayı daha yaşardık.. bunun adı çünkü darbe girişimidir.. darbenin , devlet içindeki çetenin ta kendisidir..

Bakan çocuklarından ve Bakan’ın çalışma ofisinden sonra tüm bakan ve Başbakan ofisine girerek, kebap ve lahmacun isterlerdi.. bu kaçınılmaz görülüyordu.. çünkü bir insan ancak o kadar rahat hareket ede bilir..

Üstleriniz tarafından size görev verilmiş olsa bile gittiğiniz yer bir bakanın ofisi ve oğlunun evi, insan biraz nezaketli olur, biraz terbiyeli olur…kibar olur..

Oturması , tavırları o kadar rahat ki : Türkiye de ihtilal yapmışlar gibi edası ile oturuyor ve utanmadan, sıkılmadan- Kebap ve Lahmacun istiyor, acılı olsun, turşu olsun, gibi talimatlardan da geri kalmıyor..bunu izleyen başbakan Recep Tayyip Erdoğan çileden çıkıyor..

Başbakan Adnan Menderes’e tokat: Baş komisere kebap- lahmacun derken, biz işin farkında değiliz ama ülkemiz gerçekten büyük bir darbe ve ihtilal atlattığı görüntülerle ortaya çıkıyor.. az daha ülke de devrim yapılacakmış !..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızdığı kadar, bağırdığı kadar var görüntüler , daha fazlası da var ama güvenlik kamerası gerisinde kaldığı için bir şey demiyoruz..

Halkın beklentisi : Savcı ve dört polis müdürü ile bu işte aktif görev alanların, Türkiye Cumhuriyetini ve hükümetini yıkmaya tam teşebbüsten, darbe suçundan dava açılarak bu kişilerin cezaevine gönderilmesini bekliyoruz.. en azından yargılanmalarını bekliyoruz..

Savcı ve Polis müdürleri ile baş komiserin acılı kebapları ile lahmacunlarını da en kısa  zamanda cezaevine günlük göndermemiz gerekiyor..

Her yapılan yanlış ülke ekonomisine büyük zarar veriyor.. Bilemiyorum, Başbakan ve bakanlar ne düşünüyorlar.. ama bunun yanlarına kar kalması gerekmektedir.. bir süre sonra yeniden bu işin tekrarı düşünüle bilir..

Önüne gelen Türkiye de devleti yıkmaya yönelmemeli, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dim dik ayak da her zaman hür durmalıdır..

Bunun için Merhum Başbakan Adnan Menderes’e tokat, Baş komiserime kebap’ın hesabı iyi yapılmalı..

23 ilde Ak Parti il başkanları, Belediye Başkanları, iş adamlarının göz altına alınması için hazırlanan planlar ortaya çıktı da ülkemiz bir kaosun içine düşmekten son anda kurtuldu.

Buda yapılsa : Ne hükümet, ne de devlet kalırdı, Baş komiserime kebap demeye hep beraber devam ederdik..

İyi günler..
23 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co