MEHMETÇİĞE DESTEK  YAĞIYOR

MEHMETÇİĞE DESTEK  YAĞIYOR

 Hafta sonu değerli dostum İsa bey, telefonla arayarak, 23 Şubat Cuma günü Albayrak İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencileriyle birlikte Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunu yürüten kahraman ordumuza maddi ve manevi destek olmak amacıyla Onikişubat ilçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulunduklarını.

Ziyarette öğrencilerimiz tarafından  Mehmetçiklere yazılan mektupları ve Mehmetçik vakfına yapılan nakdi yardımı makbuzunu Onikişubat ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Tayfun  Atakut’a teslim edildiği belirterek, çocuklarda milli ve manevi heyecanı artırmayı, askerimizin yanında olduklarını belirtti.

Yavrularımızın resimlerini baktım, duygulandım.   Askerlerimiz onlar için tören yapmışlar,birlikte olmuşlar.  Askerler ile beraber   komando marşını  söylemişler. Daha sonra öğrencilerimiz şiirler ve yazmış olduğu mektuplar okunmuş

Ne güzel!

 

FETİH SURELERİ DİLLERDEN DÜŞMÜYOR

Yaklaşık üç hafta önce Kâbe’deydik. İnanın her tavaftan sonra, askerlerimize dualar ettik. Fetih ve Yasin Surelerini okuduk.

Kahramanmaraş kafilesi olarak, yatsı namazından sonra topluca bir araya geldik. Türk askerinin zafere ulaşması için birde toplu dua ettik.

Şunu söylemek istiyorum. Bu millet zafere susamış, birliği özlemiş. Bunun için 7’den 77’e her yaşta insan, her köşede askerimizin zaferi için dua ediyor.

Sadece Kahramanmaraş’ta değil, ülkemizin hatta dünyanın dört köşesinde samimi müminlerin ordumuz için kıyamda olduğunu, secdede Rabbimize yakardığını hissediyorum.

 

AFRİN’A TÜRK BAYRAĞI DİKİLECEK

Dünya biliyor ki, biz Suriye topraklarının bütünlüğü için oradayız, Mehmetçik Suriye’deki teröristleri temizleyecek, orayı gerçek sahiplerine bırakacak ve bir daha terör belası ile karşılaşmamak için gerekli tedbirler alınacaklar.

Bu milletin evlatlarını bunu yapacak güçtedir.

Bu aşamada ABD ordusundan çekinenlere de birkaç sözüm var. Kardeşim ABD elbette süper bir güç, inkâr etmiyorum. Ama unutmayın ki, Allah en büyüktür.

Allah’u Ekber, Allah’u Ekber.

Evet, askerlik de bizlere; “ Zafer’in süngünün ucunda!” olduğunu komutanlarımız öğretti.

Zaferi silahlar kazanmaz, cesaret kazandırır. Son sözü Mehmetçik söyleyecektir.

Biz zaferlere susamışız bir milletiz.

Zaferi bekliyoruz ve Allah’ın yardımı ile de kazanacağız.

 

DESTEK ARTMALI

Diyeceğim şu ki, Albayrak İlkokulu öğrencilerin şahsında, ordumuzun yanında yer alanları milletimiz unutmayacaktır. Bu yavrularımız bundan böyle vatan ve bayrak sevdalısı olarak kalacaktır. İşte bu bilinç çok önemli!

Bu nedenle, her ferdimiz askerimizin yanında yer almalı, onların moralini yüksek tutmalı, dualarını eksik etmemeli.

Biz askerimizi çok seviyoruz.

Çünkü vatan savunmasını canları pahasına yapıyorlar. Can veriyorlar, gazi kalıyorlar. Allah onlardan razı olsun.

Eğer bu gün yatağımızda rahat uyuyorsak, bunu ordumuza ve diğer güvenlik güçlerimize borçluyuz. Gerçekten de bu millet doğuştan asker, savaştan korkmuyor. Çünkü biliyor ki, şehitler ölmez.

Allah nurunu tamamlayacak, bunu da milletimizin kılıcı ile yaptıracaktır.

Evet, bir millet küllerinden yeniden diriliyor.

Müjdeler olsun, kalın sağlıcakla.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co