Mehmet Sabancı ve

Mehmet Sabancı ve

Mehmet Sabancı ve
Ak Partiye Oy vermek
Deliler, aklı olmayan insanlar , ne partiyi bilir, ne annesini bilir, nede babasını bilir.. Delilerden oyda istenmez.. isteyene de toplum içinde bek iyi gözle bakılmaz..
Buradan şuraya varmak istiyorum: Mehmet Sabancı önceki gün yaşlılara, akli dengesi bozuk insanlarımıza bakan bir özel kurumu ziyaret etti..
Akli dengesi bozuk insanların tek tek elini sıkan Mehmet Sabancı : onlar anlamasa da onlara karşı güzel bir konuşma yaptı..
Ak Parti Onikişubat ilçesi belediye başkan aday adayı Mehmet Sabancı, “ Bugünkü ziyaretimiz , oy hesabı veya gelecek hesabı olmayan, sadece Allah rızası için yapılan bir ziyarettir, onun için tatlılarla beraber geldim, “ diyerek sözlerine başladığı ziyarette.. bir ara gözlerine baktım, gözleri dolmuştu..
Orada gördüğüm birkaç kişi ki beni çok fazlası ile üzdü..
Meşhur bir hikaye vardır: Babası yatalak bir adam – genç evlenir, babasını sepete koyarak evin tavanına asar, her gün indiri, yemeğini verir, altını temizler, banyosunu yaptırır geri sepete koyar tavana asar, tavana asmasının sebebi ise zararlı bir hayvan zarar vermesin diye.. köy yerinde ya…!
Gelin bu kayınbabayı sepette bile olsa istemez, her gün karı koca kavgası, adam bir gün oğluna :” Oğlum çocukların var, sen hanımınla kötü olma, beni götür ormana bırak , yanıma da 3-5 günlük yiyecek içecek koy o güne kadar bir kurt beni yer bende kurtulurum, sizde huzurlu yaşarsınız,” der.. oğlu kabul etmez..
Bu konuyu baba oğlu arasında çok konuşur sonunda oğlu ikna olur !: Babasını tavandan indirir ve ormana götürmek için yiyecek hazırlar yola çıkmak üzere iken, 5 yaşındaki oğlu görür..
Baba dedemi nereye götürüyorsun ?
Ormana oğlum !
Baba : ben baba olunca sen yaşlanınca bende seni ormana mı götürüp bırakacağım demesi üzerine oğlu hatasını anlar: ve hanım ister kabul et, ister etme babam ölünceye kadar bizimle burada kalacak ! der.. son noktayı koyar…
Sevgili dostlarımızın çocukları : Babalarının ormana bırakmamışlar ama, bakım evine bırakmışlar.. Kahramanmaraş gibi bir yerde aile düzeni bitmiş bu beni çok üzdü..
Biz kendi kendimize ediyoruz, oğlan evlendiği gün ayrı eve gelin geliyor, doğan çocuklar : Nene, Dede sevgisinden uzak, anne ve baba sevgisinden uzak büyümesi sonucu ortaya böyle manzaralar çıkıyor.. bunun kabahati , bugün’ün neneleri, dedeleridir..
Bize böyle duygu ve acı yüklü bir gün yaşatan Mehmet Sabancı’ya başarılar diliyorum.. belki bir çok kişi bugün insan olduğunu hatırladı.. bizde adam olamadığımızı hatırladık…
Oyumuz Ak Partiye
CHP’li olarak bildiğimiz bir dostumuzla bir kahve içtik: (aşiret) hoş sohbetten sonra : bizim aday adaylığı gündeme geldi, olur inşallah dedik, hayırlısı dedik, sonra dostum , bu defa oyumuz Ak partiye dedi..
Ben biliyorum yıllardır onların oyu CHP’ye , hayretle baktığımda : “Ekinözü de olsam Elbette senin için Ak Partiye oy veridim ama, bizim oyumuz bugün şunun için Ak partiye, son olaylar bize şunu gösterdi ki Ak parti sandıkta geldi , sandık ile gitmelidir.. kirli oyunlar ülkemize zarar veriyor..
Ancak bu defa durum çok farklı Ak Parti bu seçimde güçlü çıkmalı, hükümeti yıkmaya tahammülümüz yok- Cemaat Cumhuriyetine karşı dik duran başbakan Recep Tayyip Erdoğan arkasındayız oyumuz Ak Partiye !.. dedi.
Bende inanmayarak salak salak bakınca :
Türkiye batarsa bizim gidecek yerimiz yok, evimiz iş yerimiz burada, Suriyeli’ler buraya geldi biz nereye gideceğiz ? gidecek yerimiz yok !.. Cemaat Cumhuriyetine karşı dik duran başbakan destek olmak zorundayız, bunun için bizim oyumuz Ak Partiye , bu seçim öndüç veriyoruz.. Başbakanı yedirmeyiz diyorlar.. Kahramanmaraş’a geldiğinde bunu da sevgi gösterileri ile göstereceğiz, Oyumuz ak partiye diye üstüne bastı..
Mesele burada galiba : Tepki oyları ile Ak Parti bu seçimden oyunu artırarak çıkacak gibi duruyor, hani hep başbakan söylüyor ya : Biz milletimize yöneldik” diye.. milletimizde başbakanı bağrına basmaya başlamış…
Şunu da ilave ediyor: ayakkabı kutularına para koyanlardan hesap sorulsun, 1380 lira olan doları 2172 liraya çıkaranlardan hesap sorulsun diye oy veriyoruz, Cemaat Cumhuriyeti istemiyoruz” diyor..
İyi günler..
03  Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co