Mehmet Parlakyiğit

Mehmet Parlakyiğit

Bugün hayatın içinden: Yaşam’a dair bir yazı yazıyorum..

Kahramanmaraş’ın dürüst müteahhitlerinden, Saygın bey efendisi, Güzel insan Mehmet Parlakyiğit ile önceki gün bir araya geldik..

Doyumsuz bir sohbet oldu.. ortak.. sevdamız, ortak aşkımız Maraş yüreği Maraş sevdası ile yanan bir insan, olunca sohbet güzel oldu.

Aşkımız ortak olunca sohbet doyumsuz oldu, saatler bir saniye gibi geçip gitti..

Gazetecinin partisi olmaz: Ancak bunu samimi olarak söylemek istiyorum ki Mehmet Parlakyiğit belediye başkanlığına da aday olduğunda milletvekili adayı olduğunda da partisinden dolayı oy vermedim.. Ancak her zaman kendisini çok sever sayarım, bey efendi saygı duyduğum bir insan .. ama sadece İnsan !.. güzel bir insan bir dost..

Ancak : Benim yetkim olsa Mehmet Parlakyiğit güzel bir büyükşehir belediye başkanlığı yapacak kişi ve onu o koltuğa oturturum !..

Konu: Kent konseyi ve Akil insanlar

Mehmet Parlakyiğit: “ Benim korkum bizim bildiklerimiz bizimle şeyhadil mezarlığına gidecek oysa, tüm bildiklerimi belediye başkanlarımıza aktarmak istiyorum.. gelip biri bize lütuf edip sorarsa !..” diye ilave ediyor..

Mehmet Bey: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a bizim aracılığımızla seslenerek: “ Kahramanmaraş’ın akil “ insanlarını değerlendirmesini istedi..

Ve Ben başkan olsam: Mehmet Balduk, Hacı Ali Özal, Ali Sezal, Ali Cilve, İbrahim Çakmak, Mehmet Parlakyiğit, Hanefi Öksüz, Kadir Kurtul, Mustafa Poyraz “ ilk kurup ta toplayarak Kahramanmaraş’ın meselelerini masaya yatırım.. onları dinlerim, önerilerini alırım, sözlerine önem verim, bir yemek de bir masa etrafında toplayarak Kahramanmaraş için ne yapacağımızı tartışırım.. sonra ise aklıma yatanı uygularım..

Bitti mi: Hayır !.. Sonra sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını, gazetecileri, şehrin aklı selim insanlarını, çok kalabalık değil 6-7 kişilik guruplar halinde onları bir akşam yemeğine alır veya sabah kahvaltısına alır onları dinler sonra Kahramanmaraş’ın yol haritasını çıkarım.. bunu ilçelerin akil insanları ile devam ettirim..

Bir ata sözümüz var : El öpmeyle dudak aşınmaz !..

Belediye de uzun yıllar çalıştım, 40 yıldır siyaset yapıyorum, Milletvekilliği yaptım, defatla belediye başkanlığı vekil adaylığım oldu, il başkanlığı yaptım.. siyasetin içindeyim ama bilmediğim çok şey var her gün öğreniyorum, gazete okuyorum, kitap okuyorum, öğrenmeye devam ediyorum.. öğrenmenin yaşı yok !..

Bir tıp doktoru değilim : ama bir hastalığım olursa doktora soruyorum.. uzmanına soruyorum, bana göre büyükşehir belediye başkanımızın yapması gereken de bu !.. sormalı soran dağları aşar, sormayan düz yolda şaşar..

CHP’liyim diye benden çekinmelerine gerek yok: Benim sevdam Kahramanmaraş bana ne sorarlarsa doğru bildiğim şeyleri kendilerine söylerim, fahri bir belediye personeli gibi çalışırım yeter ki Kahramanmaraş kazanım elde etsin, yapanın kim olduğu önemli değil “

Mehmet Parlakyiğit: “ Trafik içinden çıkılmaz hale geldi.. akşam saat 5 ile 7 arasında eve bir saatte gidemiyorum.. İstanbul mu olduk ? her gün yeni araç giriyor şehir bir karmaşa içinde çaresi var çok kolay !.. işi uzmanına sormak gerekir..

Ortak akılı harekette geçirirsek : Kahramanmaraş kazanır , benim için bu yaştan sonra Ak Parti yapmış, CHP yapmış veya MHP yapmış hiç önemi yok ! önemli olan yapılması Kahramanmaraş’a bir çivi çakanı alkışlarım.. benim sevdam Maraş !..

Maraş’ımız güzel olsun, şehirli kültürünü yerleştirelim ben bunu istiyorum..

Belediye başkanlarımıza : işte size bir danışman Mehmet Parlakyiğit, Maraş sevdalısı bir insan bilgili görgülü bir insan, önce bir konuşturun sonra asın !..

Hani aşık mahsuni Şerif diyorya : Ben de bir insanım bir canım var, önce konuşturun sonra asın ! bir sefer de beni dinleyin diyor.. ne olur bir seferde Mehmet Parlakyiğit dinlesek.. ne kayıp ederik ki bence çok şey kazanırı şehrimize güzel yatırımlar yaparız..

Ortak sevdamız Kahramanmaraş, Mehmet Fatih Erkoç , şehrin akil insanlarını dinlemeli bir kere da onlara sormalıdır..

Bizde bir mantık var: “ Bu adam bizdense doğru , değilse yanlış adam, oysa kim olursa olsun bir defa dinlemek gerekir !..

Ali Cilve ağabeyi ile zaman zaman sohbet ederiz.. güzel projeleri var bundan yararlanmak gerekir.. Mehmet Parlakyiğit güzel projeleri düşüncesi var bundan yararlanmak gerekir.. iş adamlarından yararlanmak gerekir..

Ortak aşkımız Kahramanmaraş’a ortak sevdamız Kahramanmaraş’a o zaman herkesin aklından azami yararlanmak gerekiyor..

Sevgili dostlarım: Particiliği seçim döneminde bırakalım, bugün hizmet zamanı hizmetin partisi olmaz, şehrimizde taş üzerine taş koyana teşekkür ederiz..

Bugün particilik yapacak gün yok ! çalışma dönemi var.. bilgisi olan herkes den yararlanarak güzel işlere imza atmalıyız.. mesele Maraş

Ehil insanlardan danışman tutmak gerekir !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co