Mehmet Nalbantbaşı tekrar başkan seçildi

Mehmet Nalbantbaşı tekrar başkan seçildi

Türkiye Emekliler Derneği Kahramanmaraş Şubesi Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Daha önce 3 dönem başkan yardımcılığı ve bir dönem de başkanlık yapan Mehmet Nalbantbaşı 5.olağan kongreye tek liste ile girdi ve tekrar başkan seçildi.

6 bin 200 üyesi bulunan Türkiye Emekliler Derneği’nin 230 üye oy kullandı. Tek liste olarak seçime giden mevcut başkan Mehmet Nalbantbaşı kullanılan 230 oydan 229 üyenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Yeniden seçilen Mehmet Nalbantbaşı, Kahramanmaraş’ta 87 bin emekli bulunduğunu bunlardan sadece 6 bin 200 üyenin derneğe kayıtlı olduğunu söyledi.

Seçimden sonra değerlendirmelerde bulunan Türkiye Emekliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Nalbantbaşı; “Başka bir aday olmadığı için kongreye tek liste halinde gittik. Ben 3 dönem başkan yardımcılığı yaptım. 1 dönem başkanlık yaptım. Genel başkanlık dönemimde emeklinin hayatının kolaylaştırabilmek için temel gereksinimlerini daha ucuza temin ettik. Mesela tüp, odun, kömür, giyecek, kitap, kırtasiye, sağlık gibi sözleşme yaparak bunlardan indirim yaptırdık.  Evi olmayan, peşinatı olmayan emekliler hükümetimizden, bizden ev istiyor. Biz bir ön kayıt yaparak bakanlığımıza müracaat ettik. Şu anda bizde 2 bin kişi müracaat yaptı” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Nalbantbaşı yaptıkları hizmetlerin bazılarını anlattı. Nalbantbaşı; “Geçen sene 2 bin emeklimize kömür yardımı yaptık. 600 emeklinin odun ihtiyacını karşıladık. 830 emeklimizin tüp ihtiyacını karşıladık. Normalde 75 TL olan tüpü bizim emeklimiz 60 TL’den alıyor. Emeklilerimiz ayakkabı alırken %15 indirimden faydalanıyor. Hayat Hastanesi’nde fiş parası ödemiyor. Köşem Marketten %4 emeklimize indirim yapıyor. Buna benzer derneğimiz faydaları var” dedi.

DSCF1668

Kahramanmaraş’ta 87 bin emeklinin olduğu ama bunlardan sadece 6 bin 200 üyesi bulunduğu söyleyen Mehmet Nalbantbaşı; “Kahramanmaraş’ta 87 bin emeklimiz var. Bunlardan sadece derneğimize kayıtlı 6 bin 200 üyemiz bulunmakta.  Kahramanmaraş’ta yıllık emekliden 15 TL kesiliyor. Ama verdiğimiz hizmetle bu paranın on misli kar yapıyorlar. Adana ilinin 60 bin üyesi var. Ama Kahramanmaraş’ta emekliler duyarsız” dedi.

Ankara Kızılay’da konaklama yapıldığını Ankara gelen emeklilerin burada çok cüzi bir miktarla konaklayabileceği söyleyen Mehmet Nalbantbaşı; “Ankara Kızılay’a konaklama yapıyoruz. Ankara’da hastası olan ya da işi olan bize gelecek benim Ankara’da işim var. Bizde kendine yer ayırtacağız. Çok cüzi bir parayla orda kalabilecek. Emekliden aldığımız paranın bir kuruşunu bile heba etmiyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co