“Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm” Konferansı yapıldı

“Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm” Konferansı yapıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve KSÜ Öğrenci Konseyi tarafından “Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm” konulu konferans düzenlendi.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans kapsamında Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Rıfat Sağlam “Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm” konulu sunum yaptı.

Şehirlerin bazı bölümlerinde çok katlılığa izin verilerek kalan kısımların korunabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Rıfat Sağlam, dünyada uygulanan çok katlı yapı örnekleri ve gökdelenlerin tarihine ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. İyi bir şehirleşmenin organize bir ekiple mümkün olabileceğini ifade eden Prof. Dr. Sağlam, bir mühendisin doğanın kurallarını çok iyi bilmesinin gerekliliğini önemle vurguladı.

Mühendislik tarihinin kazalardan alınan derslerle geliştiğini belirten Sağlam konferansa katılan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Bir mühendis en az bir dünya dilini çok iyi bilmeli, yabancı dil öğrenmeyi ihmal etmeyin” diye konuştu.

Kentsel dönüşümün ekseninde faklı konu başlıklarının anlatılacağı çeşitli oturumlarla iki gün devam eden konferans sonunda katılımcılara, katılım belgesi verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co