Medeniyet Gençleri Kahramanmaraş’ta

Medeniyet Gençleri Kahramanmaraş’ta

Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği’nin gerçekleştirdiği Öğrenci buluşmalarının 8.si Kahramanmaraş’ta yapıldı.

Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği, Gençlik Spor Bakanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkılarıyla Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda 33 ülkeden gelen medeniyet gençleri şehrimizde buluşarak ülkelerini tanıttılar.

Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Milletvekili adayları Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, İlker Çitil, AK Parti İl Başkanı Av. Metin Doğan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, meclis üyeleri ve yurt dışından gelen öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmaları bölümünde kürsüye ilk gelen Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Ahmet Asım Demirdöğen yaptı.

Dernek Başkanı Demirdöğen’in ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç oldu.

yedi kıta öğrencileri (19)

Açılış konuşmasında bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yurt dışından gelen öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek: “Bizler aynı medeniyetin miraşçısı, aynı maneviyatı paylaşan, aynı hisleri ve duyguları taşıyan, aynı dili konuşan bir medeniyetin mirasçılarıyız. Sizleri şehrimizde misafir etmekten ve sizlerle aynı ortamda mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Geçen hafta Londra’da da bu tür etkinliğin bir küçüğü orada yapılmıştı. Orada da bu etkinliğe misafir olmuştum. Çok mutlu oldum. Çünkü artık bu medeniyeti omuzlayan, bu medeniyeti yeniden ayağa kaldıran başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Türkiye’mizdeki bu yeni anlayışla beraber, dünyanın dört bir yanında bir azim olduğunu gördüm. Bu programın Kahramanmaraş ayağında gerçekleşmesinde emeği geçen herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Daha sonra AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Vali Mustafa Hakan Güvençer birer konuşma yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi ve çocukların kendi ülkelerini tanıtmak için kurdukları standlar gezildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co