MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı

MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan düzenlemeyle özel okullar için verilecek teşvikte göz önüne alınacak kriterler yeniden belirlendiğine dikkat çeken Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Milli Eğitim Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler 23/07/2015 tarihli ve 29423 sayılı Resmi Gazete´de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelikte özel okullar ile buralara devam edecek öğrencilere verilecek teşvikle ilgili sistemde bazı değişiklikler yapılmış olup, Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda kılavuz yayımlayacak, ilgili tebliğin yayımlanmasıyla öğrenci başına teşvik miktarını ve öğrenci sayılarını belirleyerek kamuoyuna duyuracak ve Ağustos ayı içinde de eğitim öğretim teşviki için öğrenci başvuruları almaya başlanacaktır. Başvurular, MEBBİS ve e-Okuldaki modül üzerinden alınacak , “Eğitim ve öğretim desteği verilecek asil öğrenciler ise Eylül ayı içerisinde tespit edilecek.

Geçen yıl öğrencilerin akademik başarısı toplam puanlamayı yüzde 50 oranında etkiliyordu bu yıl ise bu oranın yüzde 26’ya düşürüldüğünü ve değişiklikle ailenin toplam gelirinin ise daha fazla dikkate alındığını, ailenin toplam gelirinin genel puanlamada oranı, geçen yıl yüzde 10’du bu yıl bu oranın yüzde 34’e çıkarıldığını görüyoruz.

Velilerimizin teşvikten yararlanmaları ve boş kontenjanları doldurmaları için Bakanlığımızın yapacağı açıklamaları dikkate almaları, basını iyi takip etmeleri,  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve eğitim kurumlarımızdan bilgi alarak zamanında müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co