Mazwi Khumalo, “Zirveye hayranım”

Mazwi Khumalo, “Zirveye hayranım”

GAZİANTEP- Zirve Üniversitesi Gaziantep yerleşkesini gezen  Güney Afrika Ankara Büyükelçisi  Vika Mazwi Khumalo, Zirve’ye Hayran Kaldığını söyledi.

Güney Afrika’nın Ankara Büyükelçisi Vika Mazwi Khumalo, Zirve Üniversitesi’ni ziyaret etti. Konuğunu makamında ağırlayan Zirve Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Töremen üniversite hakkında bilgiler verdi.

Zirve Üniversite’sini çok beğendiğini dile getiren Vika Mazwi Khumalo, “Zirve Üniversitesi’nin yabancı öğrenci sayısının çokluğu, İngilizce eğitimindeki başarısı ve teknoloji ile bütünleşmiş eğitim yöntemleriyle bir dünya üniversitesi profili çizdiğini görmek beni çok mutlu etti. En hızlı uluslararasılaşan üniversitelerden biri olması Zirve Üniversitesi’ni çok özel yapar. Fiziki ve akademik altyapısı oldukça kuvvetli olan ve uluslararası öğrencileri kampüsünde toplayan Zirve Üniversitesi ile işbirliğini her zaman hazırız.” diye konuştu.

Daha önce bir çok afrika ülkelerinden misafirlerinin olduğunu söyleyen Töremen, “ Afrika ülkeleriyle işbirliklerine her zaman hazırız. Afrika’dan bir çok öğrencimize eğitim veriyoruz. Zirve Üniversitesi olarak öğrenci odaklı eğitim anlayışımızda uluslararasılaşma bizim için çok önemli. Eğitim kalitemizi bu temeller üzerine kurduk. 65 ülkeden  yaklaşık 600’e yakın uluslararası öğrencimizle en çok tercih edilen üniversite olma unvanına sahibiz.” dedi.

Zirve Üniversite’nin öğrenciler ile bir bütün olduğunu vurgulayan Töremen, “ Hem Türkiye’den hem de dünya ülkelerinden bir çok öğrencimizi üniversitemizde bulunduruyoruz. Uluslararası öğrencilerin yanında uluslararası akademisyenlerinde tercihi oluyoruz. Bu bizim dünya üniversiteleri arasında üst sıralarda yer almamızda büyük önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co