MARTI, Mahçiçek’i ziyaret etti!

MARTI, Mahçiçek’i ziyaret etti!

Kahramanmaraş Tabi Hayata ve Hayvanlara Işık Derneği (MARTI), Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i makamında ziyaret etti‏.

Mahçiçek, MARTI yöneticilerine içten ve samimi bir yaklaşım gösterirken; Türkiye’de bir çok büyükşehir belediyesinin yapamadığı hizmetleri ortaya koymasından dolayı da MARTI yöneticilerinin sevgisini kazandı. Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan MARTI Yönetim Kurulu Başkanı ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Kahramanmaraş İl Temsilcisi Çiğdem Şeker, şunları söyledi:

“Dernek olarak yaptığımız kurumsal ziyaret ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz ve dernek yönetim kurulu arkadaşlarımla Onikişubat Belediye başkanı Sayın Hanefi Mahçiçek’i makamında ziyaret ettik. Kendisi sağolsun bizleri ilgi ile dinledi. Sayın Başkanının hassasiyeti, kendisinin makamına geçmesiyle zaten biz hayvan severlerin dikkatini fazlasıyla çekmişti. Kendisi kolay kolay her belediye başkanının yapmayacağı bir şeyi, ilçe belediyesi olarak yapmış ve sokak hayvanlarının beslenmesi için otomatik besleme alanı olan pugedonları semtimize yerleştirmişti.

Bu bizim için çok önemli elbette. Kendisi birçok büyükşehir belediyesinin yapamadığını yaptı ve hassasiyetiyle biz hayvan severlerin gönlünü kazandı. Bu farkındalık sayın başkanımızın bizlere bahsettiği, ileriye dönük tüm projelerinde mevcut. Hem kendisi hem de kurduğu ekip inanılmaz şekilde aydınlık insanlar. Belediyenin mevcut binası belki ufak ama o kadar sıcak bir atmosferi var ki.  Yüzünüze bakan herkes saygılı ve gülümsemesi yüzünde. Elbette bu başkanın kendisinden kaynaklanıyor.   Başkan olanca samimiyeti ve güler yüzü ile bizleri,  hayvan hakları konusunda çalışmalarımızı dinledi ve işbirliği yapmak konusunda bizlere söz verdi.

Derneğimizi ve çalışmalarını sonuna kadar destekleyeceğini belirten Sayın Mahçiçek’in bu bakış açısının hayvanlar için olduğu kadar kentin insanı için de büyük şans olduğuna inanıyoruz. Kahramanmaraş’ın çehresi değişecekse, böyle ileriye dönük, STK’LAR ile barışık, kendine ve potansiyeline güvenen, sağlam ekip kurabilen zeki ve duyarlı ve büyük düşünebilen başkanlarla değişecektir. Gördük ki Hanefi Mahçiçek tamda bu tarife uygun biri. Kendisi toplumun nabzının sivil toplum kuruluşlarından geçtiğinin bilincinde ve gönüllü emek veren herkese yüreğini açmış. Çalışanlarını sevgi ile motivasyon etmeyi başarmış bu güzel yürekli başkana tüm çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co