Marka isim Mahçiçek

Marka isim Mahçiçek

Marka isim Mahçiçek !

Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Devlet Planlama, Belediye başkanı, milletvekili, Ankara’yı çok iyi bilmesi sebebi ile kendisi Marka bir isimdir..

Aksu televizyon da canlı yayında anlattıklarını bir bir dinledim ve benim gördüğüm şu ki , ister kabul etsinler ister etmesinler, Kahramanmaraş ‘ta ki belediye başkanlarının tamamı Hanefi Mahçiçek’i bir ağabey olarak görüp önlerine düşürürlerse Kahramanmaraş marka şehir kısa zamanda  , uluslararası ölçekte marka ve model bir şehir haline getirmek için el birliğiyle çalışma yaparlarsa Kahramanmaraş bir yere gelecektir..

Aksu televizyonundaki konuşmasında Başkan Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’ni kısa sürede sistemli çalışan bir kurum haline getirdiklerini ifade eden Mahçiçek, “Tabi ki, iyi bir çalışma ancak verimli bir sistemle olur. Dolayısıyla öncellikle sistemi planlayacaksınız ve sistemin gerektirdiği oluşumları meydana getireceksiniz. Bunlardan ilki çalışmaların yapılacağı fiziki bina, diğeri teknik altyapı. Üçüncüsü artık iletişim çağı yaşıyoruz ve o iletişimin gereklerini yerine getirecek teknik donanım ve tüm bunları kullanacak insan faktörünü oluşturacaksınız,” diyerek ip uçlarını veriyor..

9 aylık bir belediye, sıfırdan bir belediye 30 Mart 2014 günü belediye yoktu, 4 Nisan 2014 günü mazbatasını alan belediye başkanı ve Meclis üyeleri personel ve araç gereci olmayan bir belediye Onikişubat Belediyesi : Ancak işin başına usta geliyor, usta için belediye kurmak çocuk oyunu…

Başkan Hanefi Mahçiçek “Onikişubat ilçemizin 81 tane köyden ve beldeden mahalleye dönüşmüş yerleşim yeri ve 47’de merkez mahallesi var. Toplamda 128 mahalleye hizmet veriyoruz. Baktık ki en öncelikli ihtiyaç yol. Bütün arkadaşlarımızı süratle bu konuda seferber ettik. Bütün ölçüleri aldık, 1 milyon 550 bin metrekare ölçüm yaptık. Çok kısa sürede ihaleleri yaptık. Öyle bir tablo oluştu ki kentimizde kilit parke bulunmaz oldu. Böylece hem bir ekonomik değer ürettik hem istihdam alanı oluşturduk hem de önceliklerimizin birinci sırasında yer alan yol konusunu 90 günde bitirdik,” diyor..

Büyükşehir Yasası ile : Her ilçenin sınırları içinde bulunan köyler mahalle olarak ilçelere bağlandı ama, Onikişubat ilçesi ve kısmen de Dulkadiroğlu ilçesi dışındaki ilçelerimizin köy mahalleleri maalesef bugüne kadar hiçbir hizmet alamadılar..

Bugünden sonra da alamazlar.

Çünkü hizmet etmek için Hanefi Mahçiçek gibi bir usta önden yürümesi gerekir..

Belediye başkanlarımız için Hanefi Mahçiçek , bir usta olarak iyi bir danışman ama bizim bildiğimiz gördüğümüz kimse bir şey sormuyor, soran varsa da bizim haberimiz yok..

Başkan Mahçiçek konuşmasında : “ Düşünün, cumhuriyet kurulalı 91 yıl olmuş, ama bu sıkıntıyı giderememişiz. OnikişubatBelediyesi olarak90 günde genel hatlarıyla bu sorunu giderdik. Eksik noksan olabilir. Ama hiç ara vermeden onları da süratle telafi edeceğiz ve 2015 yılının ilk beş ayında bu konuyu tamamen bitirmiş olacağız. Öte yandan özellikle okul alanlarımız civarında kaldırımlar eksikti. Onların da ölçümlerinde 300 bin metrekare civarında ihtiyaç tespit edildi. Bunları da on gün içinde ihale edeceğiz ve yol konusunu çözmüş olacağız. Daha sonra ise önceliklerine göre belirlediğimiz ihtiyaçları peyderpey realize edeceğiz.”

Yeni Belediye Binası

Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’nin yeni hizmet binasının ise Devlet Su İşleri (DSİ) Lojmanlarının bulunduğu alan içerisinde yapılacağını söyledi. Bu konuda tüm bürokratik işlemleri tamamladıklarını dile getiren Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biliyorsunuz mevcut çalışma düzenimizdeki fiziki alanımız çok yetersiz. Verimli bir çalışma imkanı olmuyor. Bu nedenle fiziki olarak daha rahat çalışabileceğimiz bir yer arayışına girdik ve bir allan tespit ettik. Burası da mevcut DSİ lojmanlarının bulunduğu nokta. Malum bu lojmanların çürük raporu vardı ve yenilenmesi gerekiyordu. Biz de DSİ Bölge Müdürümüzle konuştuk, o da sağolsun anlayışla karşıladı. Orada 40 daireleri var. O 40 daireyi yapıp vereceğiz ve burayı bize devredecekler. Bürokratik işlemlerimiz tamamen bitti ve protokol imzaladık. 40 lojmanın ihalesini süratle yapıp teslim edip kendi binamızı yapacağız, Binamızın proje çalışması kendi personelimiz tarafından başlamıştır..

Onikişubat ,Dulkadiroğlu ve Büyükşehrimizin. Kentsel dönüşüm konusu da ortak bir konu ve bu nedenle ortak çalışma yapacağız. Çünkü orada da yetki Büyükşehrimizde. Çünkü biz bir alanı, bir bölgeyi alacağımız zaman onu büyükşehirle istişare ederek alacağız.

Konuşmasının son bölümünde ise Başkan Mahçiçek, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bir nokta daha var onu vurgulamak istiyorum. Şimdi bir marka yapalım. Türkiye’nin 75 milyon nüfusu var. Bu marka 75 milyon nüfus için yapılmaz. Yapılırsa eksik kalır. Eğer bir marka oluşturmak istiyorsanız 7 milyar nüfus için marka oluşturacaksınız. Yani bütün dünyayı, küresel bütün toplumları kapsayacak şekilde marka oluşturacaksınız. Biz bu nokta da Kahramanmaraş’ımızı sadece ülke genelinde değil uluslararası ölçekte bir model, bir marka, bir yaşanılabilir kent yapmak için arkadaşlarımızla çalışacağız.Bunu da el birliğiyle başaracağız.” Diyerek konuşmasını tamamladı..

Sözün Sonu: Hanefi Mahçiçek bize göre , belediye başkanları için güzel bir danışman Hanefi Mahçiçek, 9 ayda yaptığı hizmetler ortada, bunu görüre bilirlerse eğer:  belediye başkanları Hanefi ağabey neyi nasıl yapacağız diyerek :  danışmanlık alırlarsa çok güzel hizmetler yaparlar..

Hanefi Mahçiçek bir usta , ustaya sormak gerek..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co