Büyükşehir’den hayvanlara yiyecek ve barınma

Büyükşehir’den hayvanlara yiyecek ve barınma

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kar yağışı ve don olayının meydana gelmesi ile hayvanlara yiyecek ve barınma yerlerini gözden geçirdi..

Hayvan barınağındaki hayvanlar için lüks yuvalar yerlerine yerleştirilerek yem verilmesi hayvan sevenleri sevindirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çetin geçen kış ayları dolayısıyla hayvan barınağında yaşayan kedi ve köpekleri termal puf minder ve radyatör peteklerle ısıtıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veterinerlik İşleri ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde barınan kedi ve köpekler, termal puf minderler ve petek radyatörlerle soğuktan korunuyor.

hayvankis-5

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Veterinerlik İşleri ve Mezbahalar Şube Müdürü Hacı Mustafa Çıngıllı: “Soğuk geçen kış günleri dolayısıyla Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’mizde barınan kedi ve köpekleri termal puf minder ve radyatör peteklerle soğuktan koruyoruz.

Aynı zamanda yaban hayatta kar yağışı nedeniyle beslenme güçlüğü çeken yaban hayvanları için de başta Ahirdağı olmak üzere şehrimizde 20 bölgeye artık yemekler, ekmek ve hayvan yemleri bırakıyoruz.

Ayrıca 30 mahallemizin sokaklarında besleme odaklarımız var ve buralara sokakta yaşayan hayvanlar için yemler bırakıyoruz” diye konuştu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co