MARAŞLILAR 12 ŞUBAT STADYUMUNDA BULUŞTU

MARAŞLILAR 12 ŞUBAT STADYUMUNDA BULUŞTU

İftar sofraları birlik ve beraberliğin en önemli göstergesidir. Bu beraberliğin   12 Şubat  stadyumunda  gerçekleştiğine  bir defa daha şahit olduk.Kadın,erkek,çocuk,bürokrat,muhtarlar,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tek yumruk olmuş stadyumu hınca hınç doldurmuş. Elbette ki burada maksat yemek yemek değil.Bir nevi dosta düşmana birlik beraberlik içinde olduğumuzu   göstermektir.

Kahramanmaraş Kültür ve Tarih Platformunu temsilen Başkan Ahmet Kolutek,Dostluk derneği Başkanı Abdurrahman Akbaba, Kaboder Başkanı Hanifi Çöplü, Ramazan Gürbak  ve Tebessüm Derneği  adına ben deniz  katıldım.

Büyük bir organizasyon olduğu ilk bakışta görülüyordu.Tüm stad baştan başa masalarla donatılmıştı. Telefonlarımıza gelen mesajda  on bin kişilik bir iftar sofrası deniyordu. Ancak ilk bakışta gözleri kamaştıran büyük bir kalabalık görülüyordu.

İftar sofrasının temel amacı Maraş’ta yapımı planlanan toplu temel atma töreninin gerçekleştirilmesi idi. Bu  Maraş için önemli idi tabi ki.

Orman ve Su İşleri Bakanı sayın Veysel Eroğlu  ve Hemşehrimiz Başbakan yardımcısı sayın Veysi  Kaynak tarafından gerçekleştirilen  temel atma  töreni  iftar sofrası ile taçlandırılmış oldu.

Sayın Veysi Kayak şehrimiz için önemli bir kazanımdır .Gerek şehrimiz açısından,gerekse ülkemiz açısından büyük bir değerdir.Ciddi,samimi ve güvenilir bir devlet adamı  profili sergileyen sayın  Veysi Kaynak iftardan önce önemli meseleler parmak bastı.

Sayın Veysel Eroğlu da şehrimize ve bölgemize yönelik yapılacak ve yapılmakta olan baraj ve göletleri anlattı. Maraş’ın yeri ayrı olduğunu da vurgulayan Sayın Eroğlu Maraşlıların gönlüne su serpti.

Böylesi büyük bir organizasyonun gerçekleşmesinde elbette gizli kahramanların ve yönetim kademesinin de hakkı teslim edilmeli.

Özellikle yemeklerin hazırlanmasından dağıtımına kadar büyük bir öz veri sergileyen Bilgeler Yemekçiliği tebrik etmek  gerekir. On bin kişiye bir anda yemek ikramı yapmak önemlidir.

Şehrimizde bu kadar büyük bir organizasyona imza atan başka bir işletme var mı bilmiyorum.Üstelik kaliteli,hijyen ve lezzetli bir tabldotla insanların iftar açmasını sağlayan Bilgeler Yemekçilik şirketi sahibi sayın Emin Palabıçak Beye de teşekkür etmeliyiz.

Ülkemizin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır.Hırslarımızı,husumetlerimizi ,kıskaçlıklarımızı bir kenara atmalıyız.Gün birlik günüdür.

Bu vesile ile Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını gönülden  tebrik eder,birlik ve beraberliğimizin devamını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co