Maraş’ın yeni lezzeti; ‘Nohut Dürüm’

Maraş’ın yeni lezzeti; ‘Nohut Dürüm’

Nohut Dürümü satışı yapan Genç Bayan Girişimci Meryem Erdemir, Kahramanmaraşlıların yeni lezzeti haline geldiğini söyledi.

“7’DEN 70’E HERKESİN BEĞENDİĞİ LEZZET”

Kıymet Hanımın Yeri adı altında 15 gün önce açtığını belirten Girişimci Meryem Erdemir; “Kahramanmaraş’ta yeni olmamıza rağmen ilk defa yiyenler Nohut dürümünü çok beğeniyorlar. Açtığımız günden belli gördüğüm kadarı ile Nohut Dürümü, Kahramanmaraş halkının çiğköfte ve döner gibi rağbet alanına girdi. Yeni lezzeti nohut dürüm oldu. 7’den 70’e herkesin beğendiği bir lezzet oldu” dedi.

Antep Nohut Dürümcü (1)

“NOHUT, ETLE BİRBİRİNE EŞDEĞER”

Nohut’un et İle birbirine eşdeğer olduğunu söyleyen Erdemir, “Nohutu, akşamdan atıyoruz odun ateşine sabaha kadar kemik suyunda ağır ağır pişiyor. İçine çeşitli baharatlarını koyuyoruz. Hem çocuklar için hem büyükler için. Nohut, başlı başına etle birbirine eş değere sahip. Hem de vitaminli hem hazmetmesi de kolay. Hem de herkesin damat zevkine uygun diye düşünüyorum” dedi.

Antep Nohut Dürümcü (4)

Nohut Dürüm yerken neden bizde yapamayalım diyerek açtığını belirten Erdemir; “Bir gün Bilecek’te meşhur bir nohutçu var, oradan nohut dürümü alarak Kahramanmaraş’a doğru geliyorduk. Araba halamın kızıyla aslında bu iş yapabiliriz derken, Halamın kızı neden yapmayalım dedi. Bende destek olurum ortaklaşa açarız dedi. O şekilde başladık. Bir anda gelişti. Genç Bayan girişimci olarak Kosgeb desteği ile açmanın sevinicini yaşıyorum. Tabi birde Gaziantep’ten gelen müşterilerim oluyor Antep’te ki nohut dürümden farkının olmadığını söylediler, bu beni mutlu etti. İşime daha iki elle sarılmaya başladım. Ev bayanlarına diyeceğim şudur; Eğer akıllarında bir fikir varsa, hiçbir zaman acaba yapabilir miyim demeden yapabileceklerini bilsinler. Bende acaba ile başladım. Cesaretli olursanız her zaman kazanan siz olursunuz” dedi.

Antep Nohut Dürümcü (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co