MARAŞ’IN RUHUNA SIĞINMAK!

MARAŞ’IN RUHUNA SIĞINMAK!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını n Kahramanmaraş ziyaretinde STK Sivil Toplum Kuruluşları ile kahvaltıda buluşması ve memleket meseleleri ile hem dem olması bir Kahramanmaraşlı olarak benide mutlu etti.

Yazımızın başlığı “Maraş’ın ruhuna sığınmak” Başbakan Ahmet Davutoğlu’na  ait bir ifade İstiklal mücadelesinin meşalesini yakan bir şehir Kahramanmaraşlı  Vatan topraklarındaki işgale dayanamadı ve Sütçü İmamın ilk  kurşunu bağımsızlık fitilinin ateşlendiği bir şehirde  Davutoğlu’nun “Maraşlının ruhuna  sığınmaya geldim.” İfadelerini şahsım çok samimi ve yürekten buldum.

Başbakan Nuri Pakdil’in “Kutlu bir el bağlamıştı bir kentleri birbirine, evreni kaplayan iple” dizelerini aşkla söyleyen Davutoğlu Evreni Allah’ın ipiyle bağladık merhametin vicdanın ipiyle bağladık biz diyor.

Nuri Pakdil’in şirindeki bu veciz ifadelerinin Tam manasıyla tecelli etmesi Türkiye’nin önemini ne kadar güzel ifade eder Türkiye’nin tekrar Cihan Devleti olma yolundaki gayretine fert fert destek olmak ve birlikteliğimizin muhafazası ile mümkündür.

Demokratikleşme paketindende bahseden Davutoğlu Erdem Beyazıt’ın rüyası Sevda hanımla gerçek oldu dedi. Yasaklardan bu millet çok çekti beyler!

Başörtüsü yasağının kalkması ile Mecliste Başörtülü oturumlara katılmanın kime ne zararı oldu.  Meclis masalarını yumruklayanlara ne oldu. Orta öğrenimde de başörtüsü serbest herkes mutlu yasakta ne vardı.  Başörtüsü ile eğitimine devam etmek isteyen o öğrencilerin Merdivenlerden yuvarlanan hali hala içimi sızlatır. Yüreğimi yaralar çok şükür o günler geride kaldı. Mazinin karanlığına gömüldü…

Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en fazla oy veren  birinci Konya ikinci büyük şehir Kahramanmaraş   bundan dolayı  manen Türkiye’nin her şehrine olduğu gibi özelliklede Kahramanmaraş’a  manen gönül bağımız var ifadeleri n de çok haklı…

Çok net müşahede ettiğim nerde ne zaman Kahramanmaraş’la ilgili bir konu geçse Türkiye’nin her bölgesinden bir sevgi yumağı oluşuyor. Türkiye’mizin her şehrinin İlçesi’nin Belde’sinin ayrı bir güzelliği var ancak Kahramanmaraş denildi mi? Ayrı bir muhabbet hasıl oluyor.

Bunun altında yatan sır nedir? Vatan’ın her karış toprağı istila edildiğinde “Hubbü’l Vatan Mine’l  İman” Vatan sevgisi  imandandır. Hadisi şerifini hücrelerinde hissetmek bu İman Şuuru ile İstiklal mücadelesinin ilk meşalesini yakmak olsa gerek…

Şairler diyarı olması ayrı bir muhabbet kaynağı TRT 1 de yayınlanan “Yedi güzel adam” dizisinden bahsetmeyen yok gibi…

Kahramanmaraş bir destan şehirdir.

Kahramanmaraş’ın Başbakanın ifadeleri mucibince ruhuna sığınmak gerek…

Kahramanmaraşlının gönlü geniş sofrası açıktır. Yolu düşenin ziyaret etmesini tavsiye ederiz…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co