Maraş Köşe Taşı

Maraş Köşe Taşı

Yaklaşık 35 yıldır Gazete – Dergi ve yayınlardaki köşemin adı: “ Köşe Taşı” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmada , “ Maraş Türkiye ‘in köşe taşı , diye konuşmasına başladı.
Ak Parti için Kahramanmaraş’ta çıta hep yüksek oldu, öyle yüksek oldu ki : Tekir Yeşilgözle başlayan Kahramanmaraş ziyaretleri bir birinden muhteşem oldu ve hep yüksek olunca işin doğrusu ben korkuyordum..
Televizyondan izlidiğimiz kadarı ile dostlardan aldığımız bilgilere göre Kahramanmaraş tamam : Büyükşehir, ilçe belediyeleri ak partiye hayırlı olsun..
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş mitinginde “Şehrin şu anda yüzde 65’inden fazlası bugün doğalgaz rahatlığını yaşıyor” bu bir medeniyettir , bu bir insanca yaşamadır.. diyerek sözlerine başladı.
Kahramanmaraş’a 2002 yılına kadar 73 kilometre, AK Parti döneminde ise 212 kilometre bölünmüş yol yapıldığını belirten Erdoğan, bunu dışında kendi dönemlerinde 3 bin 840 kilometre asfalt yol, 9 köprü yaptıklarını söyledi. Ve daha çok yapacak işimiz var diye de ilave etti.

Kahramanmaraş şehir merkezinin – Gaziantep- Adana, Osmaniye ve Adıyaman ile olan karayolu bağlantılarını bölünmüş yollarla sağladıklarını ifade eden Erdoğan, Kahramanmaraş büyükşehirle yeniden şaha kalkacağını vurguladı.
Erdoğan : “Kardeşlerim, 223 kilometre uzunluğundaki Malatya karayolu bağlantısının 216 kilometresini bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan kısımını da yakında bitiriyoruz. 345 kilometre uzunluğundaki Sivas karayolu bağlantısının 302 kilometresini bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan 43 kilometreyi ise yine önümüzdeki yol sonuna kadar inşallah bitireceğiz.
Elbistan Yolu
Miting de en önemli vurgu ise : Kahramanmaraş-Elbistan yolunun müjdesinin beklediğini bildiğini ifade eden Erdoğan, burayı 90 kilometrelik bir yolla bağlamayı planladıklarını aktardı. Erdoğan, en kısa sürede projenin altyapı çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi. Tüm bunların yanında 12 yılda Kahramanmaraş’ın barajlarla ihya olduğunu dile getiren Erdoğan, Kahramanmaraş’ın içme ve sulama suyu sorununu çözmek için baraj inşa ettiklerini, sulama şebekelerinin yapılmasıyla bu bölgedekilere yılda 329 milyon net gelir artışı sağlanacağını kaydetti.
“Pensilvanya’ya cevap bekliyordum”

Kahramanmaraş’ın kendilerine her zaman destek olduğunu ifade eden Erdoğan, 2023 yılı projeleri kapsamında Ankara’dan başlayan Konya, Karaman, Mersin, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin’den sınıra kadar ulaşan hızlı tren hattı yapılacağını anlattı.

Ankara-Konya arasının bittiğini ve kullanılır durumda olduğunu, Konya-Karaman arasının da inşaatına başlandığını ve sırasıyla bunların devam edeceğini belirten Erdoğan, bu hattın Osmaniye-Narlı’ya geldiğinde Kahramanmaraş’a oradan bir bağlantı sağlanacağını müjdeledi. Erdoğan, “Şu anda bunun proje çalışmaları yapılıyor. Bunu, özellikle bilmenizi istiyorum ki Kahramanmaraş da bu konfordan inşallah istifade etmiş olacak” diye konuştu.

Yerel seçimlerde Kahramanmaraş’tan destek beklediğinin altını çizen Erdoğan, “Şöyle, kahramanlığına yakışır muhteşem bir sonuç bekliyorum. Sandıklara iyi sahip çıkmanızı bekliyorum. Pensilvanya’ya cevap bekliyorum” dedi.

“Devletin okulları bize yeter, bunlara gerek yok”

Cemaatin Dershaneleri ve Okullarında ki çocukların alınmasını isteyen Erdoğan : “Bunların, burada dershaneleri var mı? Dershanelerinde çocuklarımız varsa çekip alın, çekip alın. Okullarında varsa alın. Hafta sonlarında Mili Eğitim Bakanlığımız olarak, takviye kursları vermek suretiyle ücretsiz olarak Milli Eğitim cumartesi pazar çocuklarımıza takviye kursu verecek. Cumartesi pazar bu takviye kurslarını biz vereceğiz. Devletin okulları bize yeter, bunlara gerek yok.
Kardeşlerim, bunların yayın organlarını da kesinlikle evinize sokmayın. Bizim okuyacağımız, dürüst, yalana yanlışa prim vermeyen gazetelerimiz çok. Bunlardan istifade edelim. Bunlara güç vermeyelim, bunlara dikkat edelim. Bunların yandaş medyalarına da dikkat edelim. Ona göre, yere sağlam basalım. Bunlar da neyin ne olduğunu gayet iyi anlasınlar. Bu, bir İstiklal mücadelesidir, bunu unutmayın.”

Kahramanmaraş’ı kendilerinin büyükşehir yaptığını, CHP, MHP ve BDP’nin karşı çıktığını aktaran Erdoğan, “Anayasa Mahkemesine götürdü CHP, şimdi hangi yüzle gelip de bunlar, ‘sizi biz büyükşehir yaptık. Oyunuzu bize verin’. Anayasa Mahkemesi’ne götürdün. Bunlar belediyecilikten falan anlamaz. Bunlar büyükşehirden falan anlamaz” diye konuştu.

“Ne CHP ne MHP ne de BDP’de hizmet diye bir şey yok. Bunlar da eser diye bir şey yok” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının özetini verdim, burada şunu gördüm ki Kahramanmaraş Erdoğan bir kere daha bağrına bastı ve bu seçimlerde sandıktan yine ak parti çıkacak , çünkü bu iş din bahsine döndü..
İyi günler..
18 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co