MARAŞ İÇİN AKİL İNSANLAR TOPLANTISI YAPMALI

MARAŞ İÇİN AKİL İNSANLAR TOPLANTISI  YAPMALI

Şehrimizin temel problemleri çözmek için ortak aklın devreye girmesi gerektiğini belirten Parlakyiğit:

MARAŞ İÇİN AKİL İNSANLAR TOPLANTISI  YAPMALI

        Eski CHP Milletvekillerinden olan ve 6 dönem il başkanlığı yapan İş adamı Mehmet Parlakyiğit, kentimizin sorunlarının giderek arttığına dikkat çekerek, ulaşım, turizm, eğitim ve diğer alanlarda problemlerimizin çözüm beklediğini belirterek, ‘Maraş Akil İnsanlar Toplantısı Yapılmalı’ önerisinde bulundu.  Bu konuda hem iktidara hem de muhalefete önemli görevler düştüğünü belirten tecrübeli iş adamına biz sorduk, kendisi cevapladı.

parlakyiğit (6)

 

Birikmiş sorunların ancak kentte yaşayanların elleri taşın altına koymakla çözüm bulabileceğini vurgulayan Mehmet Parlakyiğit, bu arada ülkemizde yaşanan son olaylara da kendi penceresinden bakarak değerlendirmeler yaptı. Parlakyiğit şunları söyledi; “ Kentli olabilmenin birinci şartı, bu şehirde yaşayan insanların aidiyet duygusunu geliştirmekten geçer. Bu şehirde yaşayan akil insanlar, sivil toplum örgütleri, partiler, basın ellerini taşın altına koymaları gerekiyor. Şu anda şehir içinde ulaşım ve otopark sorunu var. Saat 16;00’dan sonra taşıt sürücüleri ya sabır çekiyor, çatışma her an hazır. Çünkü, yollarımız 20 yıl öncesine göre yapılmış, şimdi ise sürekli taşıt giriyor ve bu terazi bu sıkleti çekemez olmuş. Bu sorunlar ancak mega projeler ile çözülebilir. Sadece ulaşım değil, turizm kenti olamadık, eğitim sorunumuz var velhasıl bütün bunların çözümü için bu kentin problemlerini el birliği ile çözülmesi gerekiyor” Mesela ben Kent Konseyinde görev yapmak isterdim, Maraş sevdalısı bir insanım, konseye davet bekledim yapmadılar, benim gibi bir çok tecrübeli insan şehir için bir şeyler yapmak istiyor, ortam bulamıyorlar, bundan sonra yapılsın istiyoruz dedi.

GENEL KONULARI DA SORDUK

Parlakyiğit 57 İslam ülkesinde henüz model yönetim oluşturulamadığını belirterek, bu ülkelerin hepsi de demokrasiye kademeli duruyorlar. Batı Hıristiyanlıkla, demokrasiyi buluşturdu. Biz cami ile demokrasiyi buluşturmalıyız. Bunu şunun için şunu da söylüyorum, bizde laiklik anlayışında tarihi hata yapıldı. Şunu söylemek istiyorum,   biz Müslümanlar önce yönetim modelinde uzlaşmalıyız. İslami siyasete ve ticarete alet etmemeliyiz, dedi.

Kendisine siyasete girmeyi düşünüyor musunuz? Sorusunu yönettiğimiz Parlakyiğit,  siyaset bile bir hedef güdülerek yapılmaz, siyaset kutsaldır, siyasete zaman ayıramıyoruz. Bir baba olarak aktif siyasete zaman ayırmak zor ama ayırmak gerekiyor. Herkes ülke sorunlarını, şehrimizin sorunlarını korkmadan sorgulamalı. Ama bakıyorum iş dünyası baskı nedeni ile siyasete girmiyor.

Tabi CHP’nin Maraş’tan vekil çıkartması için 74 bin oy alması gerek. Son seçimlerde ciddi oy kaybına uğradı. Ben partide iki defa toplantıya katıldım. Giden oyların dönüp dönmeyeceğinin ilçe başkanları aracılığı ile araştırılması gerektiğini söyledim, dinlemediler. Gördüğüm şu Türkiye’de ve ilimizde iktidar sorunu kadar muhalefet sorunu da var. Genel Başkanımız sürekli AKP’yi eleştiriyor, parti olarak çözüm ortaya konulmuyor. Oysa muhalefet çözümünü de ortaya koymalı. Rahmetli Ecevit bunu en iyi yapan liderlerden biriydi. Halkta ona güven oyu verdi ve geçmişti iktidar yaptı.

parlakyiğit

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co