Maraş gündemi

Maraş gündemi

Maraş Gündemi

Şehrimizde gündemin birinci maddesi : Ak Parti Kahramanmaraş ilçeler belediye başkan adayları kim olacak..? Belediye Meclis üyeleri kim olacak ? gündemin birinci maddesi bu..

Kuraklık Barajları da kuruttu !..

Son 12 yılın en kurak dönemini geçiren Türkiye ve Kahramanmaraş’ımız da ki baraj göllerinde su kalmadı.

Bir nüsü bet varsa : Bunun sebebi biziz.. kabahati kendimizde arayalım..

Biz nasılsak öyle idare oluyoruz !

Zina ve günahlarımız sebebi ile bugün ülkemizde kuraklık felaketi yaşanıyor..

Pazar günü : şöyle bir piknik yapalım diye Sır Barajı, Kılavuzlu, Menzelet Barajlarını gezdik hepsinde su kalmamış, yani su seviyesi çok düşmüş..

Su yok denecek derecede su seviyesi düşmüş , oysa bugün Kar ve Yağmur yağması gerekli ama yok..

Hep beraber günahlarımıza tövbe edelim, Allah dan bol yağmur ve kar isteyelim ki baraj göllerimiz yeniden su ile dolsun..

Ünal Ateş’ı anlamak mümkün değil !..

“Plansız ve Programsız bir çalışmayla daha karşı karşıyayız” diyen sayın Ünal Ateş , bir teknik adam olarak bunu söylemesini garip karşılıyorum..

İhale çok uzun sürdü: 6 yıldır ihale yapılıyor, geri bozuluyor, bu defa bozulmadı ve ilk olarak da KSÜ kavşağından başlandı, Pazar günü oradan geçtim, Pazar günü bile ekip sürekli çalışıyor..

Şunu söyleseniz eleştiriniz halkı olabilirdi, geçici bir servis yolu hem geliş ve hemde gidiş için yapılarak inşaat alanını güvenli hale getirip, işe tam gaz çalışma yapılması gerekir, servis yolu yeterli değil ,” eleştiriniz olsa anlardım.. ama bu bizim Ünal Ateş hoş görelim..

Seçimin tadı yok !..

Seçim demek : heyecan hareket , bereket demek, ama bu seçimin tadı ve tuzu yok, bunun mantığı ise : herkes bir birinin adımını bekliyor..

İlçe belediye başkan adayları da belli olmadığı için : Bir anlamda Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının eli kolu bağlı ilçe başkan adaylarını bekliyorlar..

Oda Seçimleri de sesiz geçiyor !

Genel seçim gibi : Oda seçimleri, yani Esnaf Odaları seçimleri de sesiz ve sedasız yapılıyor, geçen dönem ki seçimleri düşünüyorum, her odadan ve her adaydan seçim için davetiye gelirdi, bu dönem bir tek davetiye almadık..

Sesiz sedasız kendileri seçimi yaparak bir kenara çıkmak istiyorlar..

Berberler Odası Başkan Adayı Şaban Uçar: arkadaşımız bir haberini yapalım, bir destek olsun diye yanına vardım,” Seçimi kazanamazsak rezil oluruz aman ağabey istemiyorum haberimi yapmayın,” dedi..

Buna da saygı duyduk ama , şehrimizde bir hareketsizlik ve uyuşukluk var herkes bir birini bekliyor..

Kahramanmaraş’ın gündemi, Ak Partinin ilçe Belediye Başkan adayları, Meclis üyeleri, Oda Seçimleri ve Kuraklık ki bu konuda hep beraber dua edelim, Allah ülkemize, şehrimize bol yağış versin..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co