Makine Mühendisliği öğrencilerine teknik bilgiler verildi

Makine Mühendisliği öğrencilerine teknik bilgiler verildi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü ve Makine Mühendisliği Öğrenci Topluluğu tarafından “Buhar Kazanları-Havalandırma İklimlendirme Çözümleri” konulu eğitim semineri düzenlendi.

KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Amfisi’nde gerçekleştirilen programda, Daıkın-Türkiye Firması “Buhar Kazanları-Havalandırma İklimlendirme Çözümleri” konusunda eğitim semineri verdi.

Seminere Daıkın Adana Bölge Müdürü Kerim Caymaz, Satış-Proje Mühendisi Fatih Diker ve Daıkın Kahramanmaraş Professional Temsilcisi Makine Mühendisi Orhan Ercan konuşmacı olarak katıldı.

Sadece teknik bilgilerin aktarılması ile sınırlı kalmayan eğitimde, Makine Mühendisi adayı öğrencilere iş başvurusu yapma ve çalışma hayatında piyasa beklentileri konusunda da yararlı bilgiler verildi.

bahar (1)

Son derece geniş bir çalışma yelpazesi olan makine mühendisliğinin, çalışma alanının öğrencilik sürecinde belirlenmesi gerektiğini ifade eden Daıkın Adana Bölge Müdürü Kerim Caymaz “Firmalar açısından hangi üniversiteden mezun olduğunuzun artık hiçbir önemi yok, kendinizi geliştirmeniz, hem teknik bilgi hem de sosyal anlamda gelişiminiz firmalar için çok daha önemlidir” diye konuştu.

Daıkın Kahramanmaraş Temsilcisi Makine Mühendisi Orhan Ercan ise hem şehrin hem de Isıtma-Soğutma sektörünün Makine Mühendislerine çok ihtiyaç duyduğunu belirterek ”Sizin fiziki koşullarınızı ve laboratuvarlarınızı gezip gördüm. Bizlerin aldığı eğitimden çok daha iyi koşullara sahipsiniz. Size düşen bu mesleğin hakkını verip iyi mühendisler olarak piyasaya çıkmanızdır. Sizleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co