Mahmut Bayazıt Güven Tazeledi…

Mahmut Bayazıt Güven Tazeledi…

 

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Olağan Genel Kurulu Yapıldı..

Mahmut Bayazıt Güven Tazeledi…

 

ANKARA / Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Olağan Genel Kurulu , vakıf merkezinde yapıldı.. Mütevelli heyeti Başkan Mahmut Bayazıt ile bir dönem daha devam etmeye karar verdi, tek aday olarak girilen genel kurul sonunda Başkan Mahmut Bayazıt güven tazeleyerek çıktı.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Hazurun cetveli incelendi, yeterli çoğunluğun olduğunun tespit edilmesinden sonra Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt tarafından yapılan genel kurul açılışı yapıldı. Akabinde başta Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerimiz, Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz ruhları için saygı duruşunda bulunuldu.

Başkan Bayazıt yaptığı açılış konuşmasında; “1987 yılından beri faaliyet gösteren Vakfın Yönetim olarak vakıf senedindeki amacına uygun olarak vakıf manevi şahsiyetini en üst düzeyde tutmak üzere, 6 yıl boyunca Kahramanmaraşlıya ve Kahramanmaraş’a hizmet etmeyi ilke edindiğini belirttikten sonra, Vakıfın ebediyete intikal eden mütevelli heyet üyelerini rahmet ve şükranla anarken, hayatta olan mütevelli heyet üyelerine sağlık ve afiyet dileklerini iletti.

Mahmut Bayazıt:  İlimizin işgal güçlerinden kurtuluşu münasebetiyle 12 Şubat’ta Anıtkabirde tören ve aynı gün öğle namazına müteakip Hacı bayram Camiinde şehit ve gazilerimizin aziz Ruhları için okutulan mevlidi şeriften, 12 Şubat’ta Edik dergisinin 10.000 adet bastırılarak tüm yurt çapında dağıtıldığından, her ayın ilk haftası geleneksel kuşluk yemeğinin 6 yıldır devam ettiğinden, bu süreç içinde 600’den fazla öğrenciye karşılıksız burs verildiğini, öğrencilere hayırsever işadamlarımızın da katkıları ile giyim yardımı yapıldığını, bayanlar komisyonun kültürel yemekler düzenlediğini, iftar yemekleri organize edildiğini, piknik ve geziler düzenlendiğini, yeni atanan Kahramanmaraşlı bürokratlara ziyaretlerin yapıldığını” ifade ettiler.

Divan Başkanlığına işadamı mütevelli heyet üyesi Selahittin Hacıömeroğlu, yardımcılığına Ahmet Erzengin ve katip ,üyeliklere ise Fatih Zarifoğlu ve Ülkü Çoban oybirliği ile seçildi.

2017 Yönetim Kurulu faaliyet raporu Mustafa Bayazıt tarafından, Denetleme Kurulu raporu ise Fatih Zarifoğlu tarafından okundu. Raporların müzakeresi sonrası gerek yönetim gerekse denetim raporları oy birliği ile ibra edildi.

Raporların müzakeresi sırasında konuşma yapan Başkan Vakıf çalışmalarına destek veren mütevelli heyet üyelerine ayrıca teşekkür etti.

2017 yılı taslak bütçesi Ahmet Duran Peker tarafından okunarak Divan Başkanlığına sunuldu.

Vakfa mütevelli heyet üyesi olmak için onlarca kişi tarafından başvuruda bulunulmuş olup, vakıf senedinde üye sayısının 100 kişi ile sınırlandırılmış olması nedeniyle, başvuranlar arasında yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu 31 kişinin üyeliğe alınmasına karar verildi. Vakfın Kahramanmaraş ayağının da güçlendirilmesi için Kahramanmaraş’ta ikamet eden hemşehrilerimizden de mütevelli heyet üyesi alımı yapıldı.

Mahmut Bayazıt ve ekibinin faaliyetlerinden memnun kalan mütevelli heyet üyeleri Mahmut Bayazıt’ın yeniden Vakıf Başkanlığına getirilmesi için teklifte bulundu. Oybirliği ile Mahmut Bayazıt  yeniden başkanlığa seçildi. Mütevelli heyetin büyük teveccühü ile seçilen

Vakfın Yeni Yönetimi; Mahmut Bayazıt, Cahit Pekyardımcı, Halil Arık, Selahittin Hacıömeroğlu, Ahmet Duran Peker, Mustafa Bayazıt, Ülkü Çoban’dan oluştu.

Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine ise; Mustafa Gülser, Ahmet Erzengin, Hatiçe Erdi, Şükrü Engizek, Abdurrahman Köroğlu, Ali Durmuş seçildi.

Genel Kurulda Denetleme Kurulu asil üyeliklerine; Şahin Yıldırım, Fatih Zarifoğlu, Hayati Erkan Taşyürek’ten, Denetleme Kurulu ise; Denetleme Kurulu yedek üyeliklerine ise; Ahmet Pınar, Ahmet Aytemiz, Ahmet Oğlakçı getirildi.

Genel Kurulda Kahramanmaraş’a temsilcilik açılması için çalışma yapılması, Kahramanmaraş’a vakıf üniversite3si kurulması ve ayrıca Üniversiteye Hukuk Fakültesi açılması için kamuoyu oluşturulması dilek ve temenni ve tavsiyesinde bulunulmasından sonra aile fotoğrafı çektirilerek genel kurul sonlandırıldı.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co