Mahmut Arıkan ve Birlik Zamanı !

Mahmut Arıkan ve Birlik Zamanı !

Mahmut Arıkan ve Birlik Zamanı !

İş adamı Mahmut Arıkan ile sabah beraber olduk bir araya geldik, Türkiye gündemi ve Kahramanmaraş gündemini yorumladık..

Sanayici iş adamı, siyasetçi olarak Mahmut Arıkan bey:” Dünya da ve Türkiye de ekonomi iyiye gitmiyor, sektör el bazda doyumlar var, daralma var, ekonomik krizler var, bugün birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz,” diyerek anlamlı mesajlar verdi..

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra ortaya çıkan terör olayları, ekonomik krizler, dünya piyasasındaki daralmalar gözle görülür sıkıntılar var.. bunları el ele vererek aşmamız gerekiyor diyen Sayın Mahmut Arıkan ile keyifli bir sabah sohbeti yaptık..

Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Adem Gemci, Halil Hınaz  ile birlikte Mahmut Arıkan beyle bir araya geldik..

Sabah çayı ve kahvesi, hoş sohbet ile olunca bir başka güzel oluyor..

Konu yorum ve eleştiri : Bizde maalesef eleştiri yapacağız derken:” Lan adam kimsin sen, Lan it, İt ürür yel götürür !” gibi sözlerle lafa başlıyoruz.. sonu çok çirkin sözlerle lafı bitiriyoruz.. sonra yüz yüze bakacak halimiz kalmıyor !..

Özellikle :Facebook da insanlar bir birine ola bildiğine hakaret ediyor, kimse kimseye saygı göstermiyor !.. senin sevdiğini ben sevmek zorunda değilim, tek tip insan değiliz bunu anlamak istemiyorlar..

İnsan tuz ekmeğin hatırını bilmeli, eleştiri elbette olur, ama hakaret olmamalı..

Gazeteci : eleştiri yapabilir, ama hakaret asla..!

Eleştiri yapan : gazeteciye de eleştiri yaptın diye Facebook da hakaret olmamalı, son günlerde köşe yazılarını okuyanlar, Facebook alıyor, altına bir eleştiri yazıyor sonra peş peşe hakaretler geliyor..

Her şeyin bir dönemi var ! yiğitlik hakaret etmek değildir.. fikrini söylersin ama asla hakaret etmeye hakkınız yok..

Beğenmediğin yanı varsa telefon açarsın, gelir yüz yüze konuşursun, ama adamlık ve erkeklik Facebook da hakaret etmek değildir.. gel konuşalım..

Mehmet Fiskeci anlattı..

Patates tarlası sel sebebi ile  çamur olmuş yedi torba patates toplamışlar adamın önüne koymuşlar, temizle bunu demişler.. yedi günde süre vermişler.. yedi günün sonunda adam bir torbasını zor temizlemiş..

Bu tarladaki çamurları atacaksın, yoksa seni idam ederiz 7 gün süre demişler, adam bir günde tarlayı temizlemiş çamurunu atmış..

Adama nasıl bu işi yaptın?  dediklerinde : “ ede ben gazeteciyim iyi çamur atarım !” cevabını vermiş..

Mesele çamur atmak mı ? temizlemek mi ? işte biz bunu bir birinden ayırt edemiyoruz..

Söz konusu : “Sen bir kişiyi sevmeye bilirsin : Senin sevmediğin kişiyi ben de mi sevmeyim, sen konuşmuyorsun diye bende mi konuşmayım.. benim fikrim, benim düşüncem yok mu ? ben insan değil miyimi? Sözü gündeme geldi..

Dönüyorum Mahmut Arıkan bey’e : Birlik zamanı bugün birlik olmalıyız, meseleleri olanlar konuşarak çözmelidir.. bir birimize kurşun sıkarsak bir yere varamayız, düşmanlarımızı sevinir .. konuşalım meseleleri çözelim,

Herkes hür iradesi ile fikrini söyler : ama hakaret yok, çamur atma yok.

Terör başını aldı gidiyor..

Her gün bir şehit haberi, araç yakmalar, ülke milli servetine zarar vermeler..

Böyle bir zamanda bugün bir birimize sahip çıkmamız gerekir..” diyor ve haklı bugün birlik ve beraberlik günüdür..

Bakın : Ahmet Uncu, İsa Kalkan, Emin Yalçınkaya, Hacı Ali Özal, Ali Sezal, Hanefi Mahçiçek, Mustafa Poyraz benim gazeteci olarak çalıştığım dönem içinde  il belediye başkanları bugün hangisi makamda !..ilçe ve büyükşehir belediye başkaları var yarın kim olacak bana söyleye bilirmisiniz..?

Makamlar kimseye kalmıyor..şöyle geriye dönüp bakıyorum, KMTSO başkanı kim diye.. : Ahmet Evliya, Mehmet Balduk, bugün Kemal Karaküçük yarın kim oda başkanı olacak onu da bilemeyiz..ama sen de otura bilirsin !..

Biz kavga ederken: Kuruma zarar verilmesine karşıyız..

Makamlar insanlara bağlı değildir.. Bugün o var yarın bir başkası o koltukta oturacaktır. Önemli olan şahıs ile kurumların bir birine karıştırmamak gerekir..

Meseleleri birlikte oturup konuşarak çözmemiz gerekir.. bir birimize kurşun atmanın bir mantığı yoktur.. bir birimizi sevelim, herkesin bir güzel yanı mutlaka vardır..

Gazetecinin de bir meselesi varsa o da konuşmalıdır.. meseleleri konuşarak ortak akılla çözmelidir.. sen şunu dedin, ben bunu dedim diyerek bir yere varamayız !

Facebook da bir birimize hakaret ederek bir yere varamayız, bir birimizi bugün sevme zamanımızdır.. güzel yanımızı görerek bir birimizi sevelim ne olur !..

Birlik ve Beraberlik günü bugündür.. Bir birimize destek olmalıyız, dayanışma içinde olmalıyız.. içerdeki hainler içerden dışarıdakiler dışarıdan her gün ülkemize zarar veriyorlar. Biz olsun ülkemize bugün sahip çıkalım..

Mahmut Arıkan: Birlik ve beraberlik mesajı verdi, Bir birimizi sevelim dedi.. ama nasıl seveceğiz onu bilemiyoruz galiba !..

Mahmut Arıkan beyin söylediği önemli söz:”Oturup konuşalım bir birimizi sevelim!” mesele budur..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co