Mahir Ünal’ın Açıklaması

Mahir Ünal’ın Açıklaması

MAHİR ÜNAL’IN AÇIKLAMASI NE ANLAMA GELİYOR ?

Kahramanmaraş Milletvekili,Kültür eski bakanı  ,şimdi ise AK Parti Tanıtım  ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı sayın Mahir Ünal önemli bir açıklama yaptı.”Türkiye de siyaset eskisi gibi olmayacak.”

2019 da yapılacak seçimlerde  artık %45 ile seçim kazanılamayacak. Yeni seçim sisteminde  hükümetler  %50+1 ile kurulacaktır.

Hükümet,milletvekili ve Belediye başkan seçimleri  ayrı ayrı yapılacak . Adayların işleri zorlaşmıştır.

2002 de yapılan seçimlerle bir rüzgar yakalayan  Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti iktidarları ülkeye büyük hizmetler etmiştir.  2002 -2017 ye kadar yapılan tüm seçimlerde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın performansı tartışılmaz.. Bu seçimlerde  oylar Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırına verildiği gün gibi ortadadır.

Bu süreç içinde başta Feto  örgütü olmak üzere Recep Tayyip Erdoğan ile yola çıkan Bülent Arınç ,Abdullatif Şener ve birçok AK partilinin  ayrılmış olmalarına rağmen Sayın Recep Tayyip Erdoğan kendi oylarını almış ve tek başına iktidarlarını kurmuştur.

Benim kanaatime göre 2019 da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümeti  başkanlığı seçimlerini yine Recep Tayyip Erdoğan göğüsleyecektir diye düşünüyorum.

Ancak meclise gelecek milletvekillerinin artık işi zor. Belediye Başkanı olacakların işi zor.  Çünkü bir çok milletvekili ve belediye başkanı  adeta Recep Tayyip Erdoğan’ın gölgesinde seçiliyordu.

Bir çok milletvekili ve belediye başkanlarına adeta kefil oluyordu Recep Tayyip Erdoğan. Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırına  seçiliyorlardı.

Şimdi şartlar değişti. Vatandaş Recep Tayyip Erdoğan’ı seçer. Ama Meclise   göndereceği milletvekillerini  biraz  düşünebilir. Belediye başkanı olacakları gözden geçirir.   Çünkü icraatın başında Recep Tayyip Erdoğan olacak. O yine ülkenin  hükümetini kuracaktır.

Demem şu ki artık adaylar kendi güçlerini ortaya koyacak.  Hangi partiden olursa olsun Milletvekili ve belediye başkanı olacaklar  toplumun teveccühünü almak zorunda.  Sadece Parti genel merkezlerinden aday olup gelmek yok artık.

Evde  oturarak Recep Tayyip Erdoğan’ın rüzgarı ile milletvekili ve belediye başkanı olmak yok artık.

Bu bakımdan Sayın Mahir Ünal’ın sözlerine katılıyorum. “ Siyaset eskisi gibi olmayacak”  Herkes  en az Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadar elini taşın altına koyacak. Milletin gönlüne taht kuracak. Sayın Mahir  Ünal’ın sözlerine biraz da bu cepheden bakılması gerek diye düşünüyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co