Mahir Ünal ve Veysi Kaynak

Mahir Ünal ve Veysi Kaynak

Listeyi fert bazında eleştirmeye başlarsam 10 gün-20 gün yazarım.Ama bunun kimseye faydası olacağını sanmıyorum..

Elmanın çürüğü(!) var kabul,ama çok sağlamı da var !..

Gelin bugün bardağın dolu yanına bakalım,iyi ve güzel yanından görelim!

Her partide milletvekili adaylarına tepki var, dolayısı ile AK Partide de var ama bir de bardağın dolu yanından bakmakta fayda var.İyi yanı,teselli olduğumuz  tarafı da var.

Mahir Ünal: Biz bugüne kadar Mahir Ünal’ı sadece AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili olarak gördük,aslında meselenin temelindeki yanlış da burada !…

4 yıl zaman geçti.Bugün oldu Mahir Ünal’ı halen tanıyamadık ya da tanımak istemiyoruz!

Ak Parti Grup Başkan Vekili olan Mahir Ünal “Bana oğlumun tayini, kızımın müdürlüğü için gelmeyin,Kahramanmaraş için proje getirin” dedi ama tek bir proje götürende olmadı.

Bazı kesim ise Mahir Ünal sıradan milletvekili,iş takipçisi olsun istedi.

Meclise gittiğimizde bize bir çorba içirsin, tayin işiniz tamam,haydi hayırlı olsun diyerek bizleri göndersin !”  diye bekledik.Kusura bakmayın diyorum Mahir Ünal o işi yapmaz yaptıramazsınız!

Önce Mahir Ünal’ı iyi analiz edip tanımamız gerekir ki bu çok önemli.Mahir Ünal, sıradan bir milletvekili değil ! KahramanMaraş’taki bu  yanlış algının değişmesi gerekiyor.İşte bizim yanlışımız burada.

Mahir Ünal’ın takip etmesi gereken, Kahramanmaraş-Göksun yolu var, Mahir Ünal’ın takip etmesi gereken, Kahramanmaraş havaalanın genişlemesi, Adana yolu tarafına yeni apron binası yapımı, yurt içi ve yurt dışı seferlerinin artırılması gibi işler var…

Mahir Ünal’ın takip etmesi gereken: Türkoğlu Lojistik Merkezi var, Tomsuklu Organize Sanayi Bölgesi var, Hızlı Tren İstasyonu yapımı işleri var…

Mahir Ünal’ın takip etmesi gereken: Doğu Akdeniz Teknik Üniversitesinin kuruluş kanunu var.. Elbistan ‘a kurulacak Fakültenin takibi var.

…Yani kişilerin işleri değil  Kahramanmaraş’ın sorunları,ihtiyaçları meseleleri var..!

Kahramanmaraş’ın aynı anda 20 bakandan yararlanmasını düşünürsek aslında  AK Parti hükümeti tüm bakanlıkları bize verdi ama biz göremiyoruz.Mahir Ünal’ı sıradan vekil görürsek yerimizde saymaya devam ederiz, söyleyecek bir sözüm yok!..

Biz halen bakanımız yok diye bağırmaya devam edelim,elimizdeki hazineyi görmeyelim,kaybeden yine biz oluruz!

Veysi Kaynak: Belediye Meclis üyesi, Belediye Başkan Yardımcısı, Belediye Başkan Vekili, AK Parti İl Başkanı,Stadyumda kongre yapan İl Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili, son 4 yıl Adalet Bakan Yardımcısı, Ankara ve Kahramanmaraş’ı bilen,yetişmiş bir değerimiz,siyasetçimiz.

Listede Mahir Ünal’dan aşağı doğru  inersek  Mahir Ünal ve Veysi Kaynak’ın ağırlıkları var.

Mahir Ünal Grup başkanı seçilirse (ya da daha etkin bir göreve getirilirse) , Veysi Kaynak aktif görev alırsa Kahramanmaraş için güzel bir şans olur.Listeye bir de bu gözle bakmak gerekir.

Bakınız acil kamulaştırma ile Kahramanmaraş havaalanı için 400 dönüm arazinin istimlak yapılması 4 Nisan 2015 günü Resmi gazetede yayınılandı.Devamında petrol istasyonunun kaldırılması,yeni apron binasının yapımı,havaalanından Adana yoluna yol açılması için gibi planlama/projeler var.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ve Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak sırt sırta verilerse Kahramanmaraş’ın birçok meselesini çok rahat çözeceklerine inanıyorum..

Kahramanmaraş’taki STK’lar,belediye başkanları,kamu yöneticileri Mahir Ünal ve Veysi Kaynak’a Kahramanmaraş için proje götürmeli..

Kahramanmaraş için yapılması gerekenleri istemesini öğrendiği gün Kahramanmaraş’a hizmetlerin daha hızlı geleceğine inanıyorum.

Sözün sonu: özellikle bu 2’liden Kahramanmaraş’ın bu dönem çok iyi yararlanması gerekir..biz istemesini bilirsek tabii!

Bugünden sonra  listenin değişmesi söz konusu değil, alta takılmak yerine üste sahip çıkıp Kahramanmaraş için ne yapabilirime bakmak gerekir.

Bugün küsecek zaman değil, Kahramanmaraş’ın çıkarlarını korumalıyız.. Maraş sevdası ile ne yapabiliriz ortaya koymalıyız.

Bakanımız yok diyenlere: Mahir Ünal ve Veysi Kaynak yeter diye düşünüyorum.

Biz bardağın dolu yanına bakarak, yarınlara yelken açalım.. diyorum..

İyi günler…

Bu yazı için bir yorum yazın

“Mahir Ünal ve Veysi Kaynak” için 2 cevap

  1. Cenk Salih Göl diyor ki:

    Bekir Bey aynen katılıyorum. Daha eldeki bulgurla pilav yapmayı becereyemeyen, bulgurla yemek tecrübesi olmayanlar Pilavlık Pirinç peşinde. Elimizdekinin değerini bilmiyoruz. Mahir Bey’i hiç bir üniversitede, panelde, seminerde bir Maraşlı olarak başka bir ilde dinlediniz mi? İnsanın koltukları kabarıyor. İnsanlar pür dikkat hayran hayran dinliyor. Bende öyle dinledim proğram bitince birbirlerine “nereliymiş?” Diye soruyorlar. “Maraşlıymış, Kahramanmaraşlı” diyorya biri yada siz “Maraşlı, Hemşehrim” diyorsunuz ya Yok böyle bir güzellik, insanlar dönüp size bakıyor aynı kumaşın parçası gözüyle… Çom gurur verici doğrusu…

  2. Ramazan UYKUN diyor ki:

    Abi diline sağlık çok güzel özet yapmışsın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co