Mahir Ünal- Nevzat Pakdil !

Mahir Ünal- Nevzat Pakdil !

Mahir Ünal- Nevzat Pakdil !

Kahramanmaraş milletvekili adaylarımız belli gibi..!

Herkes ortaya bir liste atıyor ama kesin olan iki isim var Mahir Ünal, Nevzat Pakdil !..

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun bir mesai vererek : Yeni vekil adaylarımızı belirliyor.. bize gelen bilgilere göre : Ak Parti gurup başkan vekili Mahir Ünal , TBMM Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil listede kesin olarak görülen isimler..

Kahramanmaraşlılar : 1 Kasım 2015 seçimine yeni vekil adayları ve 7-1 lik bir sonuçla gitmek istiyorlar..

Adayların halkı kucaklayacak aday olmasını istiyorlar..

Kulislerde dolaşan isimler ise:

Mahmut Arıkan, Veysi Kaynak, Hamit Bülent Eken, İdris Tezcan, Mustafa Poyraz, Nursel Reyhanlıoğlu şeklinde bir sıralamanın olduğunu duyuyoruz..

Hesap da olmayan isim çıkar mı ? çıka bilir !..

En genç aday: Mustafa Saylak, en yaşlı aday Mehmet Sağlam’ın da listede yer alması beklenirken, ortalık toz duman devam ediyor..

Mesele : marka isimlerin yanına halkın içinden, Sanayici ve iş adamlarımız monta ederek seçime gitmek ve en iyi sonucu almak için çalışmak gerekiyor..

CHP ve MHP sesiz sanıyorum : Ak Partinin hamlesini bekliyorlar..

Sevgili okurlarım: Mahir Ünal, Ak Parti gurup başkan vekili, Ankara da güçlü bir isim, Nevzat Pakdil, Milletvekilliği, TBBM Başkan vekilliği, Parlamenterler birliği başkanlığı ve konumu gereği Ankara da güçlü bir isim.. Veysi Kaynak, bir dönem vekillik, Adalet Bakan Yardımcılığı görevleri sebebi ile Ankara da güçlü isim ve bizim bunların arkasında durmamız gerekiyor..

Veysi Kaynak: Hukukçu, bir dönem adalet bakan yardımcılığı, vekillik yaptı, niye bir adalet bakanı olmasın !

Mahir Ünal: konumu gereği bakanların üzerinde bir isim, bu ismi niye Kahramanmaraş için yatırıma dönüştürmeyelim..

Nevzat Pakdil, 1 Kasım seçimleri sonrasında büyük bir ihtimalle TBMM Başkanı olacak tek isim !..yani Cumhurbaşkanı vekili demektir..

Biz bunlara sahip çıkmamız gerekiyor..

Ak Parti mevcut vekillerle seçime giderse oyu düşer artmaz..

Bunu Ankara gördü ben öyle sanıyorum, Mahir Ünal, Nevzat Pakdil, Veysi Kaynak dışındaki tüm isimler değişecek gibi duruyor..

Ancak, yeni isimleri ekleyerek, halkı kucaklayan bir vekil adayları ile seçmenin karşısına çıkarsa ak partinin oyu artar eksilmez..

Ak Parti özüne dönmeli, göstermeli ak partilileri bırakarak özünden ak partili olanlarla seçime gitmelidir..

Daha önce de çok defa yazdım: Milletvekili adayı ekonomik özgürlüğünü yakalayan kişilerden oluşmalı milletvekili maaşına ihtiyacı olmamalı..

Yüzerek okyanusu geçip: boklu derede boğulmamalı, nerede nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmelidir..

Bir düğüne gittiği zaman: Vekil gibi elini cebine atarak davulcuya bir bahşiş vermesini bilmeli.. bir lokantaya oturulduğunda yemek parasını ödemisin bilmeli..

Yanına: Yardım ve destek istemek için gelen kişileri boş çevirmemeli, azdan çoktan biraz vermesi gerekir.. destek olmasını bilmelidir..

Biz gazetecilerin bir söylemiz  var: “Benim gazeteme abone olmayan vekil adayının ben haberini yapmam, basın toplantısına da gitmem !”

Bir gazeteye abone olamıyorsa, okumuyorsa ondan milletvekili adayı olamaz..!

Aylık- üç aylık- altı aylık veya yıllık abone ücreti ödeyerek gazete almayan, benim haberimi bedava yapın diyen vekil adayından bu şehre hayır gelmez !

Gazeteci dostlarla karar aldık, bu tür vekil adaylarının basın toplantısına gitmiyoruz, haberini de yapmıyoruz..! okumayan adamın bu şehre bir katkısı olamaz !..

Şehrimizin şairi – yazar bir kitap yayınladı ise 3-5 tane alıp destek vermeyen vekil adayı olamaz , olsa da ben onun gidip haberini yapmam !

Sözün özü : Vekil adaylarımız yiğit insanlar olmalı..

Özünde Kahramanmaraş’a hizmet aşkı olmalı

Kahramanmaraşlı vatanı milleti için çalışan insanlara bunu göre bilmeli ve Ankara da bunu savunmalı..

Ak Parti Kahramanmaraş’ta birinci parti, aday sıralamasını doğru yaparsa 7-1 olur, yanlış yaparsa 5-2-1 olabilir, mevcut durum bunu gösteriyor.. 1 Kasım seçimleri Türkiye de bir çok olaya gebe bir seçim Allah ülkemize huzur versin ! diyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Mahir Ünal- Nevzat Pakdil !” için 2 cevap

  1. cevdet alperen dedi ki:

    KİMİN VEKİL OLACAĞI ÖNEMLİ DEĞİL,HALKI TEMSİL ETMELERİ ÖNEMLİ. VEKİL OLUR OLMAZ HALKI TERKETMESİNLER

  2. rıdvank dedi ki:

    Nevzat baba’ dır adayımız. Allah yolunu açık etsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co