Mahir Ünal beye teşekkür

Mahir Ünal beye teşekkür

Teşekkür etmek için 10 Nisan da Ankara’ya gideceğim, ama bugünden bir kere peşin bir teşekkür edelim dedim..
Bizde bir atasözü var : Dereyi görmeden paçayı sıvama diye, galiba dere göründü ! onun içinde Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili , Ak Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal bey’e bir teşekkürümüz var !.. peşin peşin…peşin olunca insana moral veri..
Aslında Teşekkür etmek için : 10 Nisan 2014 günü sabah saat 06 00 THY – Anadolujet uçağına Kahramanmaraş Ankara bileti aldık, aynı gün gece de saat 23 30 da Ankara dan Kahramanmaraş’a geri döneceğiz , Gazeteci dostlarımızla Mahir bey’e teşekkür edeceğiz.
Dönüyorum başa: Yaklaşık 6 ay önce :” Bu memleketin, bakanı, milletvekili, Valisi, Belediye başkanı, sivil toplum kuruluşu başkanları ve kısaca bir sahibi yok mu ? diye ,” bir yazı yazdım..
Yazıda : “ Kahramanmaraş İstanbul Uçak seferlerini yani saatini sabah saat 05 00 de Kahramanmaraş’tan İstanbul, gece saat 23 00 de İstanbul dan Kahramanmaraş’a dönmesi şekli ile düzenlenemez mi ? Yeni yatırım istemiyoruz, para istemiyoruz, sadece saat düzenlemesi istiyoruz !…
Ankara uçak seferlerini günlük yapamaz mıyız , milletvekillerimiz bile Ankara Gaziantep, Ankara Adana uçağını kullanıyorlar, buraya gelip giderken utanmıyorlar mı ? “ diye çok ağır olduğunu söyledikleri bir yazı yazmıştım..
Mahir Ünal beyin danışmanı Osman bey bizi aradı, yazı çok ağır olmuş , vekilim, THY genel müdürü ile bakanla görüşecek dedi..
Birkaç gün sonra yeniden aradı..11 aydan itibaren Ankara – Kahramanmaraş Anadolujet günlük seferleri başlıyor haberiniz olsun dediğinde.. bizde uçak saatlerinin çok kötü olduğunu bu öğle gelen uçağa vekillerin bile binemeyeceğini söyledim..
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal bey işin peşini bırakmadı ve sürekli takip etti, bize de zaman zaman bilgi verdiler..THY bir ara seferleri sabaha alıyoruz diye haber çıkardı ama sonra aslı astarı çıkmadı.. sonra Kahramanmaraş Ankara günlük sefer başladı ama öğle olunca kimsenin çok işine yarayan bir sefer değildi..
Yaklaşık bir ay kadar önce : Güzelbulut turizme varmıştım.. 1 Nisan da Ankara uçağımız sabah erken Kahramanmaraş’tan iğdecek, gece yeri gelecek dediklerimde inanamadım.. sisteme girdik, doğru öyle görülüyor..bilet satışı veriyordu..
Sabah saat 06 00 Kahramanmaraş’tan Ankara – Ankara dan ise İstanbul, İzmir yurt dışı dahil olmak üzere her yere bağlantı veriyor..
Gece ise saat 23 20 de Ankara dan Kahramanmaraş’a sefer uçak Kahramanmaraş hava alanında yatıyor , sabah yoluna devam..
Hemen iş durumuna göre baktım: 10 Nisan Perşembe günü uygun, Gazeteci Niyazi Kara ile kendime Ankara ‘ya sabah gidiş , Akşama dönüş olmak üzere birer uçak bileti aldım ki Mahir Ünal beye teşekkür edelim diye..
Bu kadar emekten sonra bu teşekkürü hak etti.. bu gazetede yazmakla veya telefon ile olmaz, Ankara ‘ya gitmemiz gerekiyordu , bizde biletlerimizi aldık..
Sabah Kahramanmaraş – Ankara uçağı ile giden biri sabah saat 08 30 gibi en geç İstanbul da olacağı için aktarmalı, herkes , Ankara olduğu gibi, İstanbul, İzmir bağlantılı biletler aldı. THY bu saatten sonra sözünden dönecek değildir.. bizde aslında 10 Nisan da dereyi görüp teşekkür edelim diye düşünüyordum ki dün baktım iş ciddi hazırlıklar tamam.. bugünlük bir teşekkür edelim, devamını 10 Nisan da getiriz diye düşündüm..
Kahramanmaraş Büyükşehir
1 Nisandan sonra: Kahramanmaraş’a çok fazla insan gelecek, yaklaşık 5800 civarında memur gelmesi bekleniyor..
Bu yıl içinde burada uluslar arası Tekstil makineleri Fuarı var..Dünyanın her köşesinden insan gelecek, Kahramanmaraş Hava alanı da yoğun bir trafik olacak..
Dün otelimiz yoktu, bugün Kahramanmaraş’ta güzel oteller yapıldı, yeterli mi değil, Turizme hitab eden otellerin yapılması gerekiyor, yani en az 250-500 yataklı kongre turizmine hitap eden oteller ki, Fuar firması otel bulamaktan dertli..
Butun bunları göz önüne aldığımızda : THY İstanbul Seferini Sabah – akşam veya geceye almalı, Pegasus ise uçuşlarını haftada yedi gün ve uçuş saatlerinin yeniden bir gözden geçirerek yaz sezonuna hazır hale gelmeliyiz..
Kahramanmaraş – Ankara uçağı çok güzel oldu, Türkiye’in her yerine bağlantı veriyor, en azından bir saat gecikmeli de olsa Aktarmalı buradan İzmir ‘e İstanbul sabah erken gitme imkanı doğdu.. Kahramanmaraş’a hayırlı olsun
Emeği geçen Mahir Ünal beye teşekkür ediyorum..
İyi günler..
06 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

“Mahir Ünal beye teşekkür” için bir cevap

  1. Faruk meşe dedi ki:

    Sayın vekilim bikere de ne olur benim sesimi duyun duruyorsunuz ama 3 yıl dir bir iş vermediniz beni tsk da sağlık sebebi ile ayırdılar ama kendi istediği ile ayrılan adamlar hepsi işe girdi ben böyle madur oldum benim eşim ve çocuğum hastalar bana yardımcı olun lütfen 0543 865 76 88

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co