Mahir Ünal;” 2023 yılı sonuna kadar Kahramanmaraş’a 23 Milyar liralık kamu yatırımı olacak”

Mahir Ünal;” 2023 yılı sonuna kadar Kahramanmaraş’a 23 Milyar liralık kamu yatırımı olacak”

mah2

AK Parti Grup Başkan Vekili  ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal; “Kahramanmaraş’a şu ana kadar 14 Milyarlık kamu yatırımı var devam eden projeler 4 milyar 800 milyon lira.  Bundan sonra yeni yapılacak yatırımlarla beraber 2023 yılı sonuna kadar Kahramanmaraş’a harcanan toplam yatırım miktarı 23 Milyar Lira olacak. Buna özel sektör yatırımlarını da katarsak toplam 40 Milyar liralık bir yatırım gerçekleşmiş olacak” dedi.

Bu sabah basınla bir araya gelen Ak Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal; “AK Parti iktidarı olarak Kahramanmaraş’a bu güne kadar yapılan yatırımlardan ve bundan sonra yapılacak yatırımlardan bahsetti. Ünal, Muhalefet bize iftira atıyor. Yalan söylüyor.  Milleti kandırıyor. Muhalefet partilerini sesleniyorum. “ Siyasete  ahlakı yerleştirmemiz gerek” Ellerine seçim beyannamelerimizi alıp sorgulasalar daha iyi muhalefet yapmış olurlar”   dedi.

11329946_10206947139777414_2405915768330502753_n

Ünal Beraberinde, Milletvekili Sıtkı Güvenç, Sevde  Bayazıt Kaçar,  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Bilal Oruç Debgici ve Milletvekili adayları ile beraber basının karşısına çıktı. Ünal Kahramanmaraş’ a ait seçim Beyannamesinde ne yapacaklarını açıkladı. Bu güne kadar yapılanları anlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin 25 Milyon liralık Afşin içme suyu projesini bile millete bu suyu Elbistan’a götürecekler diye iftira atarak siyaset yapıyorlar. 2011 yılında 15 Bakan getirdik. Çalıştaylar yaptık. Bunların hepsi rapor edildi. Kahramanmaraş’ın ihtiyaçları tespit edildi.  Öncelik sırasına göre bunlar hayata geçiriliyor. Bakanların Kahramanmaraş’a verdikleri sözleri not ettik. Takipçisi olduk. Biz bunlarla uğraşırken Paralel Yapı 17-25 Aralık Operasyonları ile bir darbe yapma girişiminde bulundu. Bu gün Paralel Yapının yandaşlığını yapanlar var. “Paralel Yapı’nın sosyal medya faresi Fuat Avni’nin ortaya attığı iddialar Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli tarafından ayrı ayrı kullanılıyor. HDP, CHP ve MHP’nin paralel yapıya nasıl yandaşlık yaptığını görüyoruz.  Paralel Yapı’nın, seçim sürecindeki strateji ve taktiğinin açık şekilde görülüyor.

mah1

Biz bunlarla uğraşırken diğer yandan da Kahramanmaraş’a ne yapabiliriz onun derdindeyiz. Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığımız   tarafından Şu ana kadar Kahramanmaraş’a  960 Milyon liralık sosyal yardımlar yapıldı.  12 yılda bir bolu tünelini yapamayanlar bizim Göksun yolu güzergahında bulunan tünellerden 3 ünü 2.5 yıl gibi kısa sürede tamamlamamızdan rahatsız oluyor.  26 mayıs itibari ile  Çağlayan Cerit yolu ihale edilecek.  Kahramanmaraş’ın turizm konusunda Germenica ile ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Biz buranın tamamının açılmasını, ev sahiplerinin ikna edilmek suretiyle başka bir alanda yapılacak konutlara yerleştirilmesini düşünüyoruz” dedi.

mah

SEÇİM ÇALIŞMALARI GÜVENLİĞİ

Seçim çalışmaları kapsamında Şırnak, Hakkari, Van ve Diyarbakır’ı ziyaret ettiğini hatırlatan Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Paralel Yapı, alanda çok açık şekilde HDP’ye destek veriyor. Selahattin Demirtaş, böyle cici çocuk görüntüsünde barıştan, özgürlükten, kardeşlikten ve demokrasiden bahsediyor ama kendisinin ve HDP’nin HPG ile ilişkisi nedir. HPG bölgede, mavi ve kırmızı mühürlü ölüm tehdidi içeren mektuplar yazarak HDP’ye oy topluyor. Bu konuda Selahattin Demirtaş’ın bir açıklaması var mı?”

Güneydoğu’da ev ev, kapı kapı dolaşılıp, insanlara “Senin evini, adresini ve çocuğunun hangi okulda okuduğunu biliyoruz” dendiğini anlatan Ünal, “HDP’ye bu şekilde oy isteniyor ve insanlar ölümle tehdit ediliyor. Dolayısıyla Demirtaş’ın HDP’nin bununla bağı ve bağlantısını açıklaması gerekiyor. Demokratik siyasetten bahseden bir siyasetçinin silahla arasına mesafe koyması gerekir. Bölgedeki baskı ve Paralel Yapı’nın girişimlerine rağmen devlet insanlarımızın kullanacağı oylara sahip çıkacaktır. Bunları, birilerinin baskısına bırakmayacaktır. Vatandaşlarımız bundan emin olsunlar. Bu konuda bir sorun yaşanmayacaktır. Dolayısıyla militanların köyleri dolaşıp muhtarları ölümle tehdit etmesi ve ‘Bu köyden AK Parti’ye tek bir oy çıkarsa bunun sorumlusu sensin’ diyerek tehdit etmesi seçim ve sandık hilesidir”  dedi.

Büyük şehir Belediye Başkanı Erkoç kısa bir konuşma yaptı; “Kentsel dönüşüm, Afşin içme Suyu Projesi, Sır Barajı çevresi Projesi, 10 bin toplu Konut Projesi, Yeni parklar, Riskli bölgelerin tespiti ve 1550 evin kamulaştırılarak yeşil alana çevrilmesi, Demirciler, Çarşısı restorasyon çalışması, Sümbüllü Vadisi ihalesinden bahsederek Kahramanmaraş’a büyük bir dönüşümün başladığını  belirtti.

Erkoç; “Ulaşımda da büyük bir çalışmamız var. Kahramanmaraş’ta 385 minibüs esnafı ile anlaştık. Bunlara otobüse dönüşecek.  Yeni kavşaklar, asfalt çalışmalarımız, yeni yollar gibi bir çok çalışmamız başladı. Kahramanmaraş’taki bu değişimi herkes önümüzdeki günlerde görecek” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co