Mahçiçek’ten Esnaf Odaları Başkanlarına Ziyaret

Mahçiçek’ten Esnaf Odaları Başkanlarına Ziyaret

Mahçiçek’ten Esnaf Odaları Başkanlarına Ziyaret

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Esnaf Odaları binasında yer alan oda başkanları ile bir araya geldi. Esnaf ve sanatkârın sorunlarını dinledi, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

esnaf1

Attarlar Odası Başkanı Cuma Güler, Bakkallar Odası Başkanı Şeref Özsoy, Fırıncılar Odası Başkanı Erol Güneş, Kabzımallar Odası Başkanı Halit Orhan, Kunduracılar Odası Başkanı Ali Köfte, Kuyumcular Odası Başkanı H.Mustafa Öz, Sandalyeciler Odası Başkanı Mehmet Geçkil,Terziler Odası Başkanı Muhlis Akkurt, Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Eryılmaz ile görüşen Başkan Mahçiçek, sorunlarını dinledi, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

esnaf

Başkan Mahçiçek, esnaf ve sanatkâra her zaman yakın olduklarını, destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Ardından ahilik kültürünün önemine değinerek konuşmasında şunları kaydetti:

“Ahilik, sanatkârın yetiştirilme, çalışma biçimine yönelik ilkelerin yüzyıllar öncesinden gelen anlayışı içinde yer alan ‘Gözü, Gönlü ve Kalbi Tok Olmak’ düşüncesiyle kurumsallaşmış bir meslek teşkilatıdır. Bu açıdan ahiliğin sosyal, ekonomik ve kültürel hayatımızda önemli bir yeri ve önemi vardır. Ahilik sözde değil, özde bir olabilmektir. Hepimiz böyle bir birlikteliği inşa etmenin gayretinde olmalıyız. İş ve ticaret hayatımızı bu anlayışla yeniden gözden geçirmeli ve bu özgün yapıyı yarınlara taşımanın isteğini ve azmini taşımalıyız. Ahi demek kardeş demektir. Esnaf kardeşlerimizde, Oda başkanlarımıza sorunlarını, dertlerini, sıkıntıları her zaman her koşulda belirtebilecek ki saygı sevgi ve hoşgörü içinde esnaflık kültürümüzü canlı ve diri tutabileceğiz” diye konuştu.

Başkan Mahçiçek’in ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiren oda başkanları teşekkürlerini iletti. Esnaf Odaları Başkanlarını, azimli ve özverili çalışmalarından dolayı kutlayan Başkan Mahçiçek, 15 Temmuz Plaketi ve Hatıra paraları takdim ederek, kendilerine başarılar diledi.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co