Mahçiçek ve Konutlar !

Mahçiçek ve Konutlar !

Mahçiçek ve Konutlar !

Bugün güzel bir gün Cuma, bununla birlikte hacı adaylarımız bugün Arafat’ta çıkıyorlar.. böyle bir güzelliği var, diğer yandan ise Kurban Bayramına iki gün kaldı.. Bayram sevinci var.. Bayramı çiftte bayram yaşayanlar var..

Tabi birde 640 konutun anahtarını alacak olanların çiftçe bayram sevinci var..!

Bu sebeple bugünkü yazımı bu konuya ayırdım..

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, göreve geldiği günden beri, ekibi ile birlikte yoğun bir çalışma içindedir..

Devletten bir gelirse beşde kendisi çalışarak kazanıyor..

Onikişubat ilçesine ne yapa bilirimi ? sürekli sorgulayan, bir taş üstüne taş koymak için gecesini gündüzüne ekleyen bir başkan yiğit başkan Hanefi Mahçiçek..

Sıfırdan belediye kurmak hiç de kolay değil..

Belediye başkanı seçildiği gün oturacak bir tek sandalyesi bile yoktu..

Bir yandan belediye oluşturma çalışması bir yandan, köyden mahalleye dönüşen 128 yerleşim birimine kilit parke yapımına başladı.. Türkiye rekoru kırdı..

Asfalt olmadan iş olamayacak diyen Başkan Mahçiçek, Asfalt paletini  sıfırdan kurarak çalıştırmaya başladı.. sokaklar asfalt gördü..

İlçeyi güzelleştirmek için: Mahalle isimlerini, mahalle yerleşim yerlerini, köyden mahalleye dönüşen her yere, taziye evi, sosyal tesis, kültür bilgi evi yapmaya başladı..

Milletin sarayının benzeri bir mimari ile Onikişubat Belediye hizmet binasının yapımına başladı.

Kanal boyuna yürüyüş bisiklet yolu bir yandan da büyük bir park yapımına başladı..

Hanefi Mahçiçek şunu çok iyi biliyor ki : Ankara dan gelen para ile iş yapılamaz, Ankara dan gelen para sadece personel masrafını zor karşılıyor, bunun için bir tüccar kafası ile iş yapıp para kazanmak zorunda olduğunu çok iyi biliyor..

Bir yandan Onikişubat Belediyesini kurarken, bir yandan da nasıl para kazanırız masaya yatırarak belediye arsaları üzerine konut yapmaya başladı..

Bu bağlamda 640 konut temelini kısa süre önce atarak ya Allah Bismillah dedi.. Bugün ise açılışı var.. yani anahtarları törenle hak sahiplerine verilecek 640 aile yeni evinde kurban bayramına girecek..

9 Eylül 2016 Cuma mübarek bir gün..

Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin katılımı ile milletvekilleri ve devlet erkanında hazır bulunması ile  640 konutun anahtar teslim töreni var bugün.. Cuma namazından sonra başkanımızın adına herkesi davet ediyorum..

Kahramanmaraş’ta ki ilçe belediye başkanları belki bu yazımızı homurdanacaklar, içinden homurdanacakların çıkacağını görüyorum..

Ancak: atalarımız ,” Yiğitti vur öldür ama hakkını yeme !” demişler

Hanefi Mahçiçek hakkını bugün kendine bir kere daha iade etmemiz gerekiyor..

Bugün saat 14 30 da Konut teslim töreni var..

Bakalım ilçe belediye başkanlarından kaçı gele bilecek..

Bizde kıskançlık var kaç belediye başkanı kıskançlığı bir kenara ata bilecek..

Bizde çekememezlik var, kaç belediye başkanı başkanım seni tebrik eterim diye bilecek..

Bizde acizlik var.. başkasına sormayız !

Görelim bakalım bugün kaç belediye başkanı gelip : “ Hanefi Başkan seni kutluyorum, bizim yapamadığımız işi yaptınız, tebrik ediyorum,” diyecek kaç yiğit başkan çıkacak göreceğiz..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Devlet Planlamadan geldiği için, eski tecrübesi ile kaynak bulmasını çok iyi biliyor.. ilçe belediye başkanlarının yerinde olsam ben Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek kapısından ayrılmam..

Hanefi başkan ne yaparsa ona sorarak bende onu yapar ilçemde başarılı olurum.. sor bir yerin eksilmez, sormakta bir sakınca yok !..

Özellikle 5 ilçemiz var ki : her yeri altın, altın yumurtlayan tavuk ama başkanlarının gözleri öylesine kör ki ellerinin altındaki hazinenin değerini bilemiyorlar..

Hazineyi gün yüzüne çıkaramıyorlar..

İşte bunların gelip Hanefi Mahçiçek ‘den ders almaları gerekir..

Bizlerden basın danışmanı tutmaları gerekir..

Bakıyorlar ama göremiyorlar..

İlçeleri altın yumurtlayan tavuk Allah bir çok özellik vermiş ama onlar bunun farkında değil, kör döğüşü belediye başkanlığı yapıyorlar..

Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin katılımı ile bugün Onikişubat ilçemizde Çiftte bayram var , bayramı yaşayanları kutluyorum..

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek başkanımızı bir kere daha tebrik ederek hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum..

Allah yolunu açık etsin, yeni belediye binasının bir an önce bitmesi için Cuma günü dua ediyorum, Allah yolunu açık etsin.. amin..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co