Mahçiçek: “Türkiye’nin Kader Seçimi”

Mahçiçek: “Türkiye’nin Kader Seçimi”

AK Parti Onikişubat İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na da konuşan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “ Bu seçim Türkiye’in seçimi yeni Türkiyeyi seçeceğimiz bir seçim Türkiye’in kader seçimi,” dedi.

Onikişubat ilçe başkanlığı tarafından organize edilen AK Parti İlçe Teşkilatı’nın yanı sıra, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti İL Başkanı Metin Doğan da katıldığı ilçe divan toplantısı yapıldı..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim sürecine girildiğini belirtti. Mahçiçek sözlerine şu şekilde sürdürdü: “Yani bu aile hep beraber çalışırsak çok daha başarılı olacağız. Şunu iyi bilelim 70 li yıllarda ki idealizmimiz yok. Eski idealizmimizi kazanmalıyız. Buralarda bir öz eleştiri yapacak olursak biraz eksiğimiz var. Türkiye de ilk defa halkın oylarıyla cumhurbaşkanı seçilecek. Bakın Türkiye’de ki sistem şöyleydi, bir tarafta millet iradesi var bir tarafta da yerleşik devlet iradesi var. Millet iradesinde millet seçer ama o millet iradesini mümkün mertebe engellenmeye çalışılırdı. İşte o engelleme mekanizmalarından bir tanesi de cumhurbaşkanı makamıydı. Dedi..

Metin Doğan

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir ise şunları kaydetti: “Kötü günleri çabuk unutuyoruz, beklentilerimiz çabuk değişiyor beklentilerimiz çabuk değişiyor. Beklentilerimiz değiştikçe de taleplerimiz değişiyor. Nerden nereye geldiğimizi izletmenin çok önemi vardı. Bende şimdi bu sinevizyonu izlerken kendi hafızamı gözden geçirdim. İktidarımızın ilk yıllarında hükümetimizin, başbakanımızın çektiği sıkıntıları tek tek gözümün önünden geçirdim. Bunu niye söylüyorum, biz bir davaya hizmet ediyoruz. Biz gittiğimiz yolun nereye gittiğini bilerek gidiyoruz. En azından ben öyle düşünüyorum.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ ÇOK STRATEJİK BİR AN”

“Bizim bir hedefimiz var. Bizim genel başkanımızın bir hedefi var, bizim genel başkanımızın çizdiği hedefte de biz gidiyoruz. Bugün genel başkanımızın geldiği nokta bizim için artık bir zirve, Allah’ın izniyle 10 Ağustos da biz onu cumhurbaşkanlığı köşküne taşıyacağız.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ BAZI KRİZLERİN NEDENİ OLMUŞTUR”

AK Parti İl Başkanı Metin Doğan ise şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Ağustos ayında bu topraklarda ki tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini yaşıyor. İlk defa bu coğrafya da halkın başkanı cumhurbaşkanı seçimle belirleniyor. Bu coğrafya da cumhurbaşkanı seçimleri hep sancılı geçmiştir. Kimi zaman krizlerin nedeni olmuştur kimi zamanda darbenin habercisi olmuştur. İşte tüm bunları ortadan kaldırmak için Ak Parti iradesi millete başvurarak 2007 referandumuyla cumhurbaşkanın seçimleri konusunda anayasa değişikliği yaptı. Milletimizim oyları bu anayasa değişikliği yapıldı. Artık cumhurbaşkanını halk seçiyor. Bu konu bu coğrafya açısından dönüm noktasıdır. Bundan sonra bu topraklarda cumhurbaşkanlığı seçimleri kriz vesilesi olmaktan çıkacak adeta milletimiz için bir bayram vesilesi haline gelecek. İşte bizim adayımızda dün Siirt’te okuduğu şiirden dolayı muhtar bile olamaz dedikleri acele bir şekilde o şiir sebebiyle ceza verdikleri ve özel kargo uçaklarıyla Yargıtay’a göndererek dosyayı onaylattırdıkları ve daha sonra da acele bir şekilde görevden alarak Pınarhisar cezaevine gönderdikleri Recep Tayyip Erdoğan işte o Recep Tayyip Erdoğan sizlerin gönlüne girdiği için bu şarkı burada bitmez dediği için ilk başta 2001de Ak Partiyi kurdu.  2002 seçimlerinde kendisi milletvekili olamadı ama parlamentoda sizlerin oylarıyla iktidara geldi ve sonrasında 2003 seçimlerinde ve 2003de küçük bir anayasa değişikliği ile kaderin garip bir cilvesi olarak şiir okuduğu ve cezaevine gönderildiği Siirt’ten milletvekili olarak parlamentoya geldi ve bugün 11 buçuk yıla aşkın bir süreden beri Türkiye başbakanı olarak görev yapıyor. İşte bu 11 buçuk yılda yaptığı büyük hizmetlerin Türkiye’de sağladığı değişim ve dönüşümün adeta bir ödülü olarak bugün cumhurbaşkanı adayı. Recep Tayyip Erdoğan 11 buçuk yılda gecesini gündüzüne katarak milletin geleceğinin daha aydınlık olması için bizim çocuklarımızın, torunlarımızın daha güzel bir yaşantı sürmesi için büyük bir mücadele verdi.. Bu nedenle artık sıra bizde, onun 11 buçuk yıllık başbakanlık mücadelesinde ve neredeyse yaşıyla eşit siyaset mücadelesinde milletine kendisinin feda etmesinin karşılığı olarak bizde 10 Ağustos da sandıklara koşacağız, sandıkları bayram yerine çevirerek çoluk çocuğumuzun elinden tutarak onlarında bu büyük tarihi anı yaşaması şahitlik etmesi için bu nedenle onlarla birlikte sandığa gideceğiz. Ve sandıkta büyük bir dönüşümü yaşatarak en az yüzde 60 oyla Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapacağız.

Ahmet Özdemir

“BU ÜLKEYİ LİDER YAPAN, DEVLETİN LİDERİ OLMALIDIR”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ise cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi. Sağlam, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Köşküne çıkarmak için çalışacaklarını söyledi. Sağlam sözlerine şu şekilde devam etti: “Onikişubat ilçemizin Kahramanmaraş Büyükşehir olduktan sonra yeni kurulan Onikişubat ilçemizin Temmuz ayı ilçe danışma toplantısı için buradayız. Hep söylerim bütün seçimlerde özellikle de mahalli seçimlerde, muhtarlıklar ve belediye başkanlıkları dâhil birçok aday arkadaşımızı çıkardık. Birçok kırgınlıklar oldu ama sonunda mutlaka bir tanesi seçiliyor. Diğerlerinin kırgınlıkları olabilir ancak bunlar bitti. Genellikle Seçimlerden sonra ki doksanıncı gününde seçimleri geçeli yaklaşık 3 ay oldu artık yeni seçilenlerin icraatları beklenir. Yavaş yavaş eleştiriler yapılmaya başlanır. Fakat şimdi önümüzde öyle bir seçim var ki çok önemli Türk tarihinde ilk defa devlet başkanını bizzat millet seçecek. Diğerlerinden farklı ve avantajlı diyeceğimiz bir husus var adayımız 12 yıldır bu ülkeye liderlik yapan bu ülkeyi bulunduğu bölgede lider yapan, Avrupa, Amerika da kısacası tüm dünya da tanıtan. Ve ülke de 12 yıllık siyasi bir istikrar sağlayan bir lider, partisinde de öyle. Olağan üstü değişiklikler, olağanüstü olaylar hiç olmamıştır bu 12 yılda. Kabinede değişiklikler olur, zamanında olur, sebebiyle olur, siyasi hayatta değişiklikler olur. Ama bu 12 yılda büyük bir istikrar sağlamıştır. Bunun karşılığı olarak da ekonomik bir istikrar sağlamıştır. Ülkemizde fert başına düşen gelir 3e katlamış, milli gelirimiz 3’e katlamış. Bu gelirle elde edilen kaynaklar ülkenin sağlık gibi, eğitim gibi, bayındırlık gibi, büyük hizmet ve projelerine ayırmış ve halk kendisinin seçtiği insanların tereddütsüzce milli iradeleri kurup kullanmaları ile kendi iradesinin uygulamaya aktardığı siyasi lideri desteklemiştir. Bu lideri 12 yıldır, politika bir kurtlar sofrasıdır. Yalanlar olur, iftiralar olur, sizi kandıranlar olur, kandırmaya çalışanlar olur ama bu kurtlar sofrasında mutlaka bir alın terinizin bulunması gerekir. Bu alın terini 12 yıldır taşıyan bir lider adayımız. Kim ne derse desin bu adaya oy istemek için çok rahat pozisyonlarımız var, çok büyük avantajlarımız var. Hiçbir aday politika da bu kadar tecrübeli değil, hiçbir aday kurtlar sofrasında başarı sağlamış değil, hiçbir aday bu ülkeyi 12 yıldır nizahsız birşekilde yönetmiş değil. Elimizde ki adayımız oldukça güçlü. Köyünüz de bile birden fazla muhtar adayı olabilir, birinin diğerinden üstünlüğü vardır belki de eşittir.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co