Mahçiçek: “ Türk Şiirinin artisti”

Mahçiçek: “ Türk Şiirinin artisti”

Yedi Güzel Adam dan Cahit Zarioğlu anılıyor..

Mahçiçek: “ Türk Şiirinin artist”

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe  Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Şair Cahit Zarifoğlu’nun vefatının 30. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türk şiirinin ‘artist’ şairini rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Mahçiçek, 30 yıl önce çok genç yaşta hayatını kaybeden Cahit Zarifoğlu’nun geride bıraktığı birbirinden değerli eserlerle ölümsüzleştiğini belirtti. Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk edebiyatının membaı olan güzel şehrimiz birbirinden değerli şair ve yazarın yetişmesine olanak sağladı. Bu isimlerden en önemlilerinden birisi de hiç kuşkusuz Cahit Zarifoğlu’dur.. Birbirinden önemli şiirleri ve “Yedi Güzel Adam”a adını veren eserleri ile Çağdaş Türk Şiirimizin en önemli temsilcilerinden birisi olan Cahit Zarifoğlu’nu 30. vefat yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Biz de Onikişubat Belediyesi olarak bu güzel coğrafyanın edebiyattaki canlılığını sürdürmesi için, yeniden Necip Fazıllar, Karakoçlar, Yedi Güzel Adamlar ve de Cahit Zarifoğlu’lar yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Her zaman eğitimin ve edebiyatın yanında olmaya çalışıyoruz. İnşallah bu çabalarımız sonuç verecek, Kahramanmaraş’ımız şiirin ve edebiyatın başkenti olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Üstat Necip Fazıl’ın deyimiyle Türk Şiirinin “Artist” şairi Cahit Zarifoğlu’nu rahmetle anıyoruz.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co