Mahçiçek: “Sağlıklı yaşamak için yüzün”

Mahçiçek: “Sağlıklı yaşamak için yüzün”

NİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde piri reis mahallesinde yapılan kapalı yüzme havuzu haftata 3 gün bayanlara 3 gün erkeklere olmak üzere hizmet verecek ve ücretsiz olacağı bildirildi.

Bugün Pazar diyen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “ Piri Reis Mahallesi kapalı yüzme havuzu açılışına gelenlere gönülden teşekkür ediyorum,” dedi.

Kahramanmaraşlılara spor yapabilecekleri yeni alanlar kazandıran Onikişubat Belediyesi, Piri Reis Mahallesi’nde Yüzme Havuzunu hizmete açtı.

Pazar günü olmasına rağmen binlerce kişinin katıldığı yüzme havuzu açılış törenine katılanlar başkana teşekkür etti.

Pirihavuz (5)

Fitnıs salonu ile birlikte tüm sporları yapacak şekilde planlanan Yüzme ile birlikte farklı spor dallarında Onikişubat ve tüm Kahramanmaraşlılara hizmet verecek olan tesisi, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 65. Hükümet Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Milletvekillerimiz İmran Kılıç ve Uğur Dilipak  ile birlikte açtı.

Piri Reis Mahallesinde bulunan kapalı yüzme havuzu açılış programı;Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek , Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun , Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Ak Parti Onikişubat İlçe Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, Ak Parti Onikişubat İlçe Teşkilat Üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek , göreve geldiği günden beri gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını belirterek şunları ifade etti. “3,5 senelik çalışmamız esnasında Piri Reis Mahallemize de çok büyük hizmetler yaptık. Bundan önce açılışta beraberdik yine, Kapalı Pazar yeri yaptık. Çocuklarımızın eğitimlerine katkı bulunmak için eğitimlerini, ders çalışmalarını daha iyi ortamlarda sağlamaları için bilgi kültür evi yaptık. Şimdide sağlıklı nesiller yetiştirmek için Spor Yapalım Sağlıklı Kalalım Projesi kapsamında bu defa da Piri Reis Mahallemizde Kapalı Yüzme Havuzumuzun açılışında hep beraberiz” sözlerine yer verdi.

Pirihavuz (8)

İlçemiz genelinde 3 yılda yapılan hizmetler 90 yılda yapılandan kat kat fazla olduğunu söyleyen Başkan Mahçiçek:

Vatandaşların sağlıklı ve spor yapan nesiller olması için tüm çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Mahçiçek , “Değerli hanım kardeşlerimiz hafta da üç gün burada gelip yüzeceksiniz. Hafta da üç gün burası sizin. Üç gün de bey kardeşlerimizin. Buraya geldiğiniz de sizden para istenmeyecek, çocuklarımızdan da istenmeyecek. Geleceksiniz, içeride fitness takımlarımız var onları kullanacaksınız, daha sağlıklı, daha güzel bir hayat yaşayacaksınız. Biz daha güzel,  yaşanabilir bir Onikişubat oluşturmak için bütün gayretimizle arkadaşlarımızla beraberiz. Tesisimiz hepimize hayırlı olsun” dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Bayanlara bedava havuz sunan Onikişubat Belediyesi hanımların büyük alkışını aldı.

65. Hükümet Başbakan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Veysi Kaynak , Onikişubat Belediyemizin yaptığı hizmetler geleceğe yatırımı olan hizmetler sözleriyle konuşmasını şöyle sürdürdü; “günlük hayatımızı rahat idame ettirmemiz için tozdan, topraktan, çamurdan korunmamız için yapılan yatırımlar varken, bir yandan Türkiye’mizi emanet edeceğimiz gelecek nesillerimizi iyi eğitmenin çalışmalarını görüyoruz. Bu tesisin ve bilgi evinin; fikri hür, vicdanı hür ve kötü alışkanlıklar yerine, sporla, eğitimle, okumayla geleceğe hazırlamak istediğimiz çocuklarımıza ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Pirihavuz (7)

Kahramanmaraş Milletvekilimiz Uğur DİLİPAK,  “böyle güzel hizmetleri görmek, hep birlikte bu güzel anları yaşamak gurur verici ve onur duyucu bir olay. Böyle güzel yatırımların geleceğimiz ve insanlarımız için ne derece önemli olduğunu görüyoruz. Kahramanmaraş her zaman daha fazlasını hak ediyor. Maraş’a yapılan yatırımları hep birlikte görmemiz lazım. Sadece bu mahalleye yaptığımız yatırımlar 7-8 Trilyon. Bu çalışmalar da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tesisimiz hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Pirihavuz (11)

 Kahramanmaraş Milletvekilimiz İmran KILIÇ, “bütün amacımız insanımıza hizmet etmek, Türkiye eski Türkiye değil, Kahramanmaraş’ta eski Kahramanmaraş değil. Her alanda yapılan, yapılacak olan hizmetler vardır. Bütün amacımız, şehirlerimizi yaşanır hale getirmek, gençlerimizi, sağlıklı eğitimli, donanımlı yetiştirerek yarınımızı onlara güvenle ve yüz akıyla teslim edebilmektir. Bu tesisimizde onlar için sosyal yaşam alanı olacaktır. Yüzme havuzumuz Piri Reis Mahallemize ve Kahramanmaraş’a hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co