Mahçiçek: “Regaib Kandilimiz mübarek olsun”

Mahçiçek: “Regaib Kandilimiz mübarek olsun”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Regaib Kandilinde dünyevi ve uhrevi hayatlarımızın kurtuluşunu, İslam beldelerinin barış, mutluluk ve huzura kavuşmasını yüce Allah’tan niyaz edelim” dedi.

Başkan Mahçiçek, üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, yine bir rahmet mevsimine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Regaib kelimesinin, bir şeyi arzu etmek, istemek ve elde etmek için çaba sarf etmek anlamlarına geldiğini anımsatan Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm İslam alemi olarak Üç ayların müjdecisi Regaib Kandiline erişmenin sevinci içerisindeyiz. Biz de Peygamber Efendimiz gibi ‘Allah’ım! Bize Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır” diyerek dua ediyoruz.

Regaib, istemektir. Regaib, arzulamaktır. Biz de, Allah’a daha da yakınlaştığımız, O’nun sevgili peygamberini andığımız bu gecede, tüm İslam beldelerinin barışa, mutluluk ve huzura kavuşmasını istiyor, dünyevi ve uhrevi hayatlarımızın kurtuluşunu arzu ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehrimizin güzel insanları olmak üzere İslam Aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co