Mahçiçek, “Model ilçe olacağız”

Mahçiçek, “Model ilçe olacağız”

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Belediyesi tarafından bir ay önce yapımına başlanan Ilıca Parkı, kısa sürede tamamlanarak geçtiğimiz Pazar günü yapılan törenle hizmette açıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mahalle girişinde vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Esnaf ziyaretleri gerçekleştirip vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren Mahçiçek, ardından tören alanına geçti.

Ilıcalıların yanı sıra, kaplıcalar için buraya gelen vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Mahçiçek, 60 gün gibi kısa bir zaman zarfında sıfırdan bir belediye oluşturduklarını söyledi.

ılıcapark

Bu süreç içerisinde hem teknik altyapıyı kurup hem de makine donanımlarını tamamladıklarını belirten Mahçiçek, diğer yandan da zaruri hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi. ‘Temiz çevre sağlıklı gelecek’ sloganıyla başlattıkları bu çalışmalar neticesinde ilk parkı hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Mahçiçek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Ilıca’yı Kahramanmaraş’ın ‘aynası’ olarak nitelendirdiğini kaydeden Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Onikişubat Belediyemiz çalışmaya başladı. Burası bir ayna. Bu aynanın da güzel görüntü vermesi lazım. Çünkü bu aynanın önüne sadece Kahramanmaraşlılar, sadece Ilıca beldemizde yaşayan insanlarımız değil Türkiye’nin hemen her yöresinden insanlar geliyor. Buraya geldikleri zaman ‘Ilıca kaplıcamız farklı olmuş, güzel olmuş, örnek olmuş, model olmuş’ dedirtmemiz lazım. İşte biz bu anlayışla yola çıktık. Beldemizi, mahallemizi daha güzel, daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için ilk hizmeti Ilıca’dan başlattık. Tabi hizmetlerimiz bununla kalmayacak. Yapacaklarımız sadece park değil. Memleketimizin aynası olan bu mahalleyi, hem imar bakımından daha estetik binalara kavuşturacağız hem de geniş yolları ve ve alt yapısıyla örnek bir yer haline getireceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kısa süre içerisinde nasıl bu parkı yaptıysak, bir takım yolları yeniden düzenlemişsek, inşallah önümüzdeki günlerde çok daha güzellerini yapacağız.”

– 11 MAHALLEYE MÜJDE

Başkan Mahçiçek, konuşmasında Ilıca’yla birlikte 10 mahalleye daha yeni bir yatırımın müjdesini verdi. 26 Haziran’da ihalesine çıkılacak projeyle bu mahallelerin ara sokaklarının parke ihalesinin yapılacağını kaydeden Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakın sadece Ilıca Mahallemizle kalmadık. İnşallah 26 haziranda yeni bir ihalemiz var. Bu ihaleyle Ilıcamızın ara sokaklarını, Payamlı, Sarıgüzel, Kapıkaya, Hacıbudak, Beşen, Hacınınoğlu, Kozcağız, Süleymanlı, Çamlıbel, Avcılar ve Kertmen mahallelerimizin de ara sokaklarının ihalesini yapacağız. Çok kısa bir sürede yapacağız. Öyle aylar, yıllar sürme diye bir şey yok. Geleceğiz başlayacağız, yapacağız, bitireceğiz. Biz bu yola çıkmadan dedik ki ‘biz bu ilçeyi model yapacağız.’ Böyle bir sözümüz var. Bu modelin ilk ayağı inşallah Ilıca mahallemizden başlıyor. Burayı daha güzel, daha yaşanılabilir bir mahalle yapmak için, hem memleketimizden gelen hem de ülkemizin diğer şehirlerinden gelen insanlar için burayı örnek bir tatil beldesi yapacağız inşallah. Bu çalışmaların devam etmesiyle de beraber inşallah Ilıca’nın ilçe olmasının da yollarını açacağız. İşte o zaman Ilıcamız bir ilçe olarak çok daha güzel hizmetler alacak.”

Başkan Mahçiçek, Ilıca Beldesi’nin eski belediye başkanlarını da anarak, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Mahçiçek daha sonra Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İl Müftüsü Muhammed Gevher Onikişubat Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal ve Fatih Yoğur ile birlikte parkın açılışını gerçekleştirdi.

ılıca (2)

Açılışın ardından parkın içerisi gezilerek vatandaşlarla sohbet edildi. Renkli görüntülere sahne olan açılışta, özellikle palyaço gösterileri ve dağıtılan hediyelerle keyif dolu dakikalar yaşayan çocuklar, park içerisindeki oyuncaklarda gönüllerince eğlendi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co