Mahçiçek: “Makamlar geçicidir önemli olan dostluklardır”

Mahçiçek: “Makamlar geçicidir önemli olan dostluklardır”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Makamlar, mevkiler gelip geçer. Önemli olan dostluklardır, gönül bağlarıdır” dedi.

Başkan Mahçiçek, iftar programlarını Mahalle Muhtarları ile devam ettirdi. Çamlıca Restourant’ta düzenlenen programda ilçe sınırları içerisindeki muhtarları ve eşlerini konuk eden Mahçiçek, “Şükürler olsun. Rabbim bizlere bugünleri gösterdi ve yine bir Ramazan’da hep birlikteyiz. İnşallah eşlerimizle, çocuklarımızla, aile efradımızla nice Ramazanlara erişiriz” diye konuştu.

Renkli görüntülere sahne olan iftar programına eşlerini getirmeyen muhtarlara da takılan Başkan Mahçiçek, “Hanım kardeşlerimizi getirmeyen muhtarlarımıza ceza yazacağız. Nasıl ceza yazacağız biliyor musunuz? Şimdi hanım kardeşlerimizi getiren muhtarlarımızın mahallelerine daha çok hizmet getireceğiz. O zaman bundan böyle artık unutmayız. Yani o ihmalkârlığı artık yapmayız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

muhtar (6)

Makamların gelip geçici olduğunu belirten Mahçiçek, önemli olanın ise kalıcı gönül köprüleri kurmak olduğunu söyledi. Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı: “Allah hepinizden razı olsun. Bizim muhabbetimiz, dostluğumuz gönüldendir. Yani kardeşlerimizi, muhtarlarımızı, temsilcilerimizi gönülden seviyoruz. Dolasıyla Cenab-ı Hak inşallah ömür verdiği sürece bu gönül bağını da bu muhabbeti de inşallah kopartmayacağız. Böyle dua ederiz. Böyle temenni ederiz. Makamlar mevkiler gelip geçer değerli kardeşlerim. Muhtarlıklarda biter, başkanlıklarda biter. Ama kalıcı olan dostluklardır, gönül muhabbetidir. O muhabbetimiz inanıyorum ki hiç eksilmeyecektir. Tekrar davetimize icabet ettiğiniz için, bizleri onurlandırdığınız için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize tekrar hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda hep birlikte dua edildi.

muhtar (7)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co