Mahçiçek: “Madalya günümüz kutlu olsun”

Mahçiçek: “Madalya günümüz kutlu olsun”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 5 Nisan Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 92. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Her bir ferdi kahraman olan Maraşlım, Madalya Günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Mahçiçek, 5 Nisan’ın Kahramanmaraş tarihinin en müstesna günlerinden biri olduğunu kaydettiği mesajında, şu düşüncelere yer verdi:

“İstiklal ve istikbal şehri Kahramanmaraş’ın en özel günlerinden birini yine onur ve kıvanç duyarak kutluyoruz. 12 Şubat 1920’de yazdığı kurtuluş destanı ile tüm Anadolu’nun bağımsızlık çerağını yakan Maraşlı, milli mücadele sonrasında sergilediği ‘duruş’ ile de tarihin asalet sayfalarına kendini nakşettirmiştir.

Benlik duygularının bir kenara itilip, yekvücut olma erdeminin sergilendiği bu ‘duruş’un neticesinde İstiklal Madalyamız, doğmuş ve doğacak tüm Maraşlılara verilmiştir. Ve ferdi olmaktan onur duyduğumuz bu güzel coğrafyanın asil fertleri, verilen bu madalyaya layık olduğunu her fırsatta göstermiştir, göstermektedir.

Daha dün Türkoğlu’ndan Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Yavşan kardeşimiz, bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin diye toprağa düşüp, şehitler kervanına katıldı. Bu ülkeye zarar vermek isteyenler, bu ülkeyi bölmek ve milletimizi sindirmek isteyenler Kahramanmaraş’a baksın. Çünkü Kahramanmaraş ve Kahramanmaraşlı, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün en önemli teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta İstiklal Savaşı kahramanlarımız olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Madalya günümüz kutlu olsun.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co