Mahçiçek, “Kar mücadelemiz 7/24 devam ediyor”

Mahçiçek, “Kar mücadelemiz 7/24 devam ediyor”

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçesi belediye başkanı Hanefi mahçiçek “128 mahalle de karla mücadele etmek için ekiplerin 7/24 çalıştığını söyledi.

Kahramanmaraş Gazetesine bir açıklama yapan Başkan Mahçiçek: “ Onikişubat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin kar etkisi altına alan yerlerinde ve dağlık kesimdeki mahallelerimizde  kar yağışı nedeniyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi, bugün başlayan kar yağışının ardından karla mücadele ekiplerini seferber etti. Öğle saatlerinin ardından etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve ilçeye bağlı mahalle statüsündeki yerleşim yerlerinde bulunan ekipler karla mücadele çalışmalarına başladı.

Yaklaşık 50 personel ile 4 greyder, 8 JCB, 1 paletli Beko, 1 kamyon, 2 kamyonet ve 3 traktörün yer aldığı çalışmalarda yol ve kaldırımlar kardan temizlenerek, tuzlama yapıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada belediye ekiplerinin 24 saat esasıyla görev yaptığını belirtti. Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Onikişubat Belediyesi olarak kış mevsimi dolayısıyla sorumluluk bölgemizde bulunan yerlerde tedbirimizi almıştık. Bugün başlayan kar yağışının ardından da Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, başta hastane, çamlık bölgeleri olmak üzere Hürriyet, Haydarbey, 12 Şubat gibi yağışların etkili olduğu mahallerde çalışmalara başladı. Yine ilçeye bağlı mahalle statüsündeki yerlerim yerlerinde de ekiplerimiz çalışıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımlarını rahat bir şekilde yapabilmeleri ve herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için ekiplerimiz 24 saat esasıyla özveriyle görev yapıyorlar. İnşallah bu çalışmalarımız aralıksız devam edecek”

kar

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co