Mahçiçek; “Kalitesiz ithal ürünler yerine kaliteli yerli mallarını kullanalım ”

Mahçiçek; “Kalitesiz ithal ürünler yerine kaliteli yerli mallarını kullanalım ”

 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Tutum Yatırım ve Türk Malı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.
Tutumlu olmanın ve Türk malı kullanmanın önemine vurgu yapan Başkan Mahçiçek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Tutum ve yatırım, ülkeler için de önemli bir konudur. Çünkü devletler de gelirleriyle giderlerini dengelemek zorundadır. Bir devlet eğer gelir ve giderlerini iyi ayarlarsa; gelir kaynaklarını iyi yatırımlarda kullanırsa kalkınır, zenginleşir ve hiçbir devlete bağımlı kalmaz. Tasarruf yapmak, milli kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, paranın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın belli başlı amaçları içindedir.

Ülkemizde her sektörde çalışan işçilerimiz, çiftçilerimiz, alın terinin karşılığını alabilmeleri için, tüketicilerimiz, ülkemiz insanımızın emeğine saygı ve sorumluluk duygusuyla “Yerli Malı” kullanmalıdır.
Üreticilerimiz de ürünlerini yüksek kalitede üretmeli, “Türk Malı” aranan bir marka olmalı, üretilen mal ve hizmetler iç ve dış piyasalarda kendine yer bulabilmelidir.

Yerli malı tüketmek; kendi köylüne, çiftçine, esnafına, sanayicine destektir. Kendi fabrikalarımızın çalışması; o fabrikalarda çalışan işçilerimizin işi, aşı, mutluluğu demektir. Yerli malı tüketmek; temiz gıda tüketmek, daha az enerji tüketmektir.  Bizler, ülkemizde bizim insanımızın ürettiği malları kullanırsak hem ülkemiz insanı kazanır hem de ülke ekonomisi canlanır. Bu konuya özen göstermeli ve çocuklarımızın da kendi üretimimiz olan malları kullanmalarını sağlamalıyız.

Ayrıca tutumlu olmak cimrilik olarak addedilmemelidir, İslam dinimiz “Yiyin, İçin ama israf etmeyin” der. Bizlerde bu ilke doğrultusunda hareket edelim, israftan kaçınalım, yerli ürünlerimizin değerini bilelim, gelecek nesillere öğretelim. Türkiye bu konuda son yıllarda dışarıya bağımlı olmaktan kurtuldu ve yerli malı kullanmaya başladı. İnşallah Türkiye daha da ileri giderek Avrupa ülkeleriyle yarışır hale gelecektir.

Bu vesile ile yerli malı kullanarak ekonomimize katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en içten duygularımla kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co